Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

berni116

Komputer zacina się po kilku godzinach pracy.

Polecane posty

Witam. Ostatnio napotkałem bardzo irytujący problem. Mianowicie mój komputer po kilku godzinach od odpalenia zaczyna nie miłosiernie ścinać. Problem występuje nawet gdy na kompie nic nie robię. Nie mogę w spokoju posłuchać muzyki a nie mówię już o graniu :(

Mój sprzęt:

i5 3570k

be quiet Dark Rock 3

Silientium Deus 600W

Nvidia GeForce Gtx770 2GB

AsRock z77 Extreme 4

8Gb ram bodajże kingston

Segate 1TB

Własnie zakończyłem robić skan Anti-Malvare i nic nie wykryło.

Skanowałem pamięć ram i dysk wszystko wygląda ok. Temperatury również w porządku.

post-108333-0-31525700-1426525911_thumb. skan robiony przed chwilką w komputer nie obciążony. W miarę możliwości postaram się dodać screeny z jakiegoś programu obciążającego GPU i CPU jak również temperatury w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Użycie procesora w spoczynku waha się pomiędzy 6-15%.

Może wrzucić logi z jakiegoś programu? Niech ktoś "oblatany" poda nazwę programu który mógł by choć o krok zbliżyć mnie do odnalezienia przyczyny tych ścięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną:

Błędy CRC - zmienić kabel sygnałowy (można poczekać).

problemy z zasilaniem - zmienić/docisnąć wtyczkę.

Pilnować by nie rosły.

PS. Drobna uwaga - przy takiej ilości błędy CRC nie powinny stanowić problemu. Chyba że ma się wyjątkowego pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbuję zmienić i zobaczę. A czy ten sterownik może mieć coś wspólnego z mikroprzycięciami mojego PC? Teraz robię test OCCT i jak na razie wszystko wygląda ok. post-108333-0-28935300-1427487607_thumb.

Edit.

Sterownik pobrany ze strony producenta. Oczywiście najnowsza wersja jednak problem nadal występuje. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten sterownik może mieć coś wspólnego z mikroprzycięciami mojego PC?

Szczerze mówiąc - czort go wie. Pobieżnie poczytałem o tym w sieci i wyszło, że problemy oprócz samego sterownika hosta USB 3 (czyli tego pliku sys z BSOD-a) mogą powodować podłączone urządzenia.

Oczywiście najnowsza wersja jednak problem nadal występuje.

Troszkę Cię zmartwię - nie zawsze najnowsza wersja jest tą najlepiej działającą u użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...