Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UpiornyOrszak

Rozwiązany: Windows 8 Update - instalacja na nowym komputerze

Polecane posty

Witam.

Posiadam Windowsa 8 w wersji Update (czarne pudełko) i dzisiaj zainstalowałem go na kompie z sygnaturki. Jednak ku mojemu zdziwieniu komputer pokazuje że klucz do niego został już wykorzystany. Stąd moje pytanie, czy ta wersja nie ma po prostu możliwości przenoszenia na inny komputer, czy ja zrobiłem coś źle przy instalacji ? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ostatniej instalacji dokonałeś niedawno, to MS zablokował możliwość kolejnej instalacji na jakiś czas. Jeśli to Windows 8 (nie Windows 8.1), to można go spokojnie przenosić. W takim przypadku najlepiej skontaktuj się z infolinią MS i dokonaj aktywacji przez telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia instalacja była jakiś rok temu. I tak to czysta ósemka. :) Tylko jeszcze jakbyś mógł powiedzieć czy trzeba coś wymyślać odnośnie tej instalacji np. że jakiś podzespół padł czy coś, czy po prostu poprosić o aktywację ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czystej Ósemki licencja OEM pozwala na migrację z jednego kompa na inny. Jeśli usunąłeś starą instalację, to nic więcej nie trzeba robić. Powiedz tylko, że nie możesz aktywować systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja nie wiem czy to jest OEM. Daję link do wersji jaką posiadam. http://www.komputronik.pl/product/167676/Oprogramowanie/Programy_PC/Microsoft_Windows_8_Pro_32-64_bit_BOX_DVD_PL_Upgrade.html Btw. Jest taka możliwość, że po przełożeniu wyczyszczonego dysku do drugiego komputera dane aktywacyjne z poprzedniego jakoś zostają ? Bo właśnie u mnie tak jakby na to wygląda, mianowicie wymienione były wszystkie części oprócz dysku a na tym dysku zainstalowany był Win8, aktywowany na poprzednim zestawie. Więc może gdybym zainstalował na poprzednim zestawie sam Windows XP to po przeniesieniu dysku do nowego miałbym możliwość aktywacji normalnie za pomocą klucza ? Oczywiście w razie niepowodzenia zadzwonię do pomocy technicznej, jednak nigdzie nie mogę znaleźć numeru do MS odpowiedzialnego za aktywację systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było pisać, że to upgrade, a nie normalna wersja. W takim przypadku trzeba zainstalować system nieco inaczej.

Wyjścia są dwa:

1. Kontakt z MS i wytłumaczenie co gdzie i jak.

2. Skorzystanie z metody opisanej np. tutaj.

Tak swoją drogą - zalecam instalację od razu Windowsa 8.1 z pomocą klucza KMS i zmianę klucza po instalacji systemu na właściwy. To pozwoli na uniknięcie potencjalnych problemów przy aktualizacji z Windowsa 8 do 8.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...