Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafiiik

Rozwiązany: Komputer resetuje się po chwili grania

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem. Wyłącza się on (i resetuje) przy niektórych grach (np. Dying Light na średnio-wysokich wyłączył się już w menu ;_;)Podejrzewam, że jest on spowodowany moim procesorem (mierzyłem temp. w programie OCCT i wyszło w Core #0 i w Core #2 temp. około 85-90 stopni). Oto mój sprzęt:

Intel Core i3-530

4 GB RAM 1600Mhz

GTX 660 Ti 2 GB (tak wiem, chyba za mocna na ten procek)

ASUS P7H55

Zasilacz firmy Modecom Feel 500 Active PFC (max 500W)

Wydaje mi się, że zasilacz też jest słaby, ale to (chyba) nie jego wina. Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na ten temat i w razie czego jak zapobiec problemowi (najlepiej bez zmiany procka na nowy jeśli jest taka możliwość). Z góry dziękuję za pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na pewno jest do wymiany(chyba że chcesz grillować części na dużym ogniu). Jeżeli o temperatury chodzi-kiedy czyściłeś komputer?

W sumie to dosyć nie dawno czyściłem go z kurzu itp. sprężonym powietrzem w sprayu i odkurzaczem. Podobno można wymienić jakąś pastę w procesorze która spowoduje zmniejszenie temperatury. 2 sprawa, czy wymiana zasilacza na lepszy zmniejszy temperaturę procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale w sklepie komputerowym powiedzieli mi, że zasilacz powinien działać poprawnie, bez żadnych komplikacji :0. Tylko teraz co z tym procesorem? To on powoduje te resety komputera? I jeśli tak to jak temu zapobiec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam powiedziałeś-wymienić pastę termoprzewodzącą-jak ja powiedziałem-jeszcze raz dokładnie komputerek oczyścić no i koniecznie wymienić zasilacz. A Pan lub Pani ze sklepu komputerowego powinna wyspowiadać się z grzechu kłamstwa bo wiadomo że zasilacz Modecom to nie jest zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam go już od dosyć dawna i ani razu nie było z nim problemu (choć wtedy miałem GTS 450). Spróbuję zrobić co się da i napiszę czy pomogło.

EDIT: Mam w domu stary wentylator Freezone (Pentagram) Q-80 Al. Czy będzie on pasował do tego i3-530 i czy w ogóle przyniesie lepsze efekty chłodzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest co najmniej dziwna: odpalam lola i sprawdzam temperaturę procka: na obu corach jest 100-105 stopni! (przy tylko 20-25% wykorzystania 1 core i ok 15% drugiego) :000 Nie ogarniam co się dzieje, bo to nie jest normalne żeby przy tak mało wymagającej grze tak bardzo procek się grzał. Czy możliwe jest, że jakiś czujnik od pomiaru temperatury został uszkodzony? Prosiłbym o pomoc, bo nie wiem co się dzieje :0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

Jestem idiotą :P Okazało się, że wysoka temperatura była głownie spowodowana niedokładnym dociśnięciem wentylatora do procesora (nie mam bladego pojęcia od kiedy był w takim stanie) i starą pastą termoprzewodzącą. Teraz po zmianie pasty i dokładnym zamontowaniu wentylatora temperatura zmieniła się z 90-100 do 40-50 stopni podczas grania w Dying Light. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, a temat jest do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...