Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ExtinctioN

Mała ilośc fps..[laptop]

Polecane posty

Witam,

w grze cs:go na ustawieniach najmniejszych, rozdziałka 1280x960osigągam srednio powiedzmy 150 fpsów zalezy od miejsca/mapy maxymalnie 170

W full hd, przy której lubie grać osiągam od 90-120 nie więcej, średnio jest 100-110

Teraz tak, z komputerem podanym poniżej szczerze powinienem wyciągać bez większych problemów 200+ lub więcej, kupiony 2 tyg temu... chyba że nie, i poprostu te specyfikacje się nie nadają do takich fpsów .. :) Więcej fps= komfortowa gra wiadomo. Nie mam pojęcia co robić robiłem takie rzeczy jak synchr pionowa off, ustawianie priorytetu dla cs:go mojej karty graficznej, a nie intel graphics, programem throttlestop jeszcze sprawdziłem i wychodzi, że procek używa średnio 3200 MHz więc chyba wszystko w porządku? nie ogarniam do końca.. Chętnie wkleje jakieś screeny z programów przez was podanych czy wszystko w porządku, jednak nwm jakie powineinem sciągnąć :D

Specy kompa:

Intel Core i7-4710 HQ CPU @ 2,50 GHz 2.49GHz

8gb ramu

64 bit windows 8.1

Laptop: ASUS G551JM gaming series :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biggrin_prosty.gif no tak, najważniejsze - gtx 860m, chociaż po modelu lapka też mogłeś sprawdzić smile_prosty.gif anyways

Tak, dobrze zrozumiałeś smile_prosty.gif to jest komp za prawie 4k więc powinien śmigać, nawet sobie nie wyobrażasz jaką ja czuję różnicę grając na 90 klatkach, a na 150 smile_prosty.gif To jest coś innego poza tym wiem, że niektórzy z tą kartą (lub nawet gorszą ! ) na full hd i ultra maksymalnych ustawieniach ponad 200 bez problemu wyciągają, to czemu ja na 4:3 1280x960 tego nie mam ? coś jest ewidentnie skopane, zblokowane lub nie działa poprawnie..

CPU-Z : http://www.iv.pl/ima...91054162132.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej fps= komfortowa gra wiadomo.

Tak, o ile monitor jest w stanie te FPSy obsłużyć. Jeśli nie potrafi, to więcej FPSów oznacza więcej problemów z synchronizacją pionową, co w efekcie prowadzi do mnniej komfortowej rozgrywki.

Wyłączenie VSynca jest głupotą (chyba, że to ona jest przyczyną problemów, a nie jest). Niepotrzebnie tylko obciążasz sprzęt po to tylko, by mieć wirtualne FPSy, które nic nie dają (bo ekran nie jest w stanie tego obsłużyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jeszcze bardzo wysoki FPS ma sens w grach, które są błędnie napisane i m.in. fizyka jest zależna od FPS. Co prawda głównie to dotyczy starszych gier, choćby jak CS 1.6 czy CoD 2 lub 4 (nie pamiętam dokładnie, w każdym razie do któregoś celuje się w 222FPS). Pewnie i jakieś nowsze gry na to podatne się znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to wysoki FPS w CS GO powoduje mniejszy input lag,

Niestety nie. W CS 1.6 było prosto, bo ustawiało się max_fps na 101 i miało się minimalny input lag. W CS:GO jest gorzej, bo zależy to od ustawień serwera, a dokładniej od wartości parametru tickrate. Jeśli więc ktoś chce optymalizować input lag, to powinien on dążyć do tego, by FPSy były wielokrotnością tickrate serwera, na którym gra. Inna sprawa, że jeśli ktoś chce maksymalizować FPSy, to nie gra na full hd i na ustawieniach ultra. Albo jakość albo FPSy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia odpalenia z threads już wcześniej robiłem i nic, jak wchodze w wydajność to mam ustawione wysoka wydajność cały czas :) Przestańcie mi tu gadać, bo jest różnica między wysokimi fpsami, przekłada się to na lepsza wydajnośc w grze, a tak jak mówiłem zmiejszenie rodziałki nic nie daje, stawiam od początku na fpsy, a nie wydajność @Sevard jakbyś czytał to mam wszystko na low ustawione :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz o Full HD, raz o innej rozdzielczości, więc mnie zgubiłeś.

OK, skoro chcesz FPSy, to się da zrobić. Po pierwsze system. ASUS (podobnie jak inni więksi producenci) wrzuca do swoich notebooków sporo śmiecia. Tzn. w systemie jest sporo oprogramowania, które może zmniejszyć wydajność. Do wycięcia.

Antywirus out.

Zbędne usługi i fajerwerki w systemie out.

Zabić zbędne procesy przed uruchomieniem gry (WIndows 8.1 tego trochę uruchamia, np. Store, Reader...).

Threads ustaw na 4 i sprawdź, czy będzie lepiej. CS:GO i tak wykorzystuje maksymalnie 4 wątki, a istnieją przypadki, gdzie przedobrzenie w tym przypadku zabierało kilka FPSów. Jeśli CS by wykorzystywał więcej wątków, to i tak należałoby ustawić 4 wątki, bo inaczej po dwa wątki na rdzeń walczyłyby o te same zasoby, a tego byś nie chciał.

W ustawieniach sterownika karty graficznej przesunąć suwak Performance-Quality na Performance. Tam również upewnić się, że wszelkie wygładzania i podobne są wyłączone.

Użyć programu Contig w celu odpowiedniego ułożenia plików z grą na dysku (tylko jeśli nie masz gry na dysku SSD, jeśli gra jest na dysku SSD to jest to zbędne). W tym celu pobierz program, umieść go w katalogu z grą i odpal z przełącznikami -s -v.

Do tego poszukać na forach dotyczących CSa różnych dodatkowych przełączników, które trzeba wrzucić do autoexec.cfg.

I jak już to zrobisz, to na koniec taka ciekawostka.

[edit]

Grę uruchamiać dodatkowo z przełącznikami:

-processheap -novid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek690 to akurat mam na on, w każdym bądź razie off/on bez różnicy :D

@Sevard co do antyvira to unistall? czy np jak wylacze ochrone i zapore itp na pare min i sprawdze jak działa to będzie ok?

@Misiek690 to akurat mam na on, w każdym bądź razie off/on bez różnicy :D

@Sevard co do antyvira to unistall? czy np jak wylacze ochrone i zapore itp na pare min i sprawdze jak działa to będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard co do antyvira to unistall? czy np jak wylacze ochrone i zapore itp na pare min i sprawdze jak działa to będzie ok?

Przy samym wyłączeniu powinno być lepiej, ale nadal nie będzie to maksymalizacja FPSów, bo sterowniki w tle nadal działają. Poza tym warto sprawdzić status Windows Defendera.

BTW Masz Windows 8.1, a sporo osób raportuje problemy z wydajnością w CS:GO na tym systemie. Czasem pomagają eksperymenty z trybami zgodności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...