Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Czerwone paski na ekranie. Karta czy sterowniki?

Polecane posty

Witam.

Wczorajszego dnia grałem w World of Tanks, i w jednej chwili komputer się zawiesił, wyłączył i po ponownym uruchomieniu, podczas wczytywania systemu wywalił Blue Scree'na. Dodatkowo podczas uruchamiania pojawiły się na całym ekranie małe czerwone paski. Włączyłem Safe Mode i w tym trybie też są. Próbowałem przeinstalować sterowniki, jednak podczas ponownego rozruchu wywala Blue Scree'na. Od tej pory w ogóle nie mogę włączyć normalnego trybu, tylko Safe Mode działa. A te paseczki są cały czas.

Nie wiem czy to już karta odmówiła posłuszeństwa czy to coś ze sterownikami?

Pozdrawiam.

post-28538-0-64868000-1419760321_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie miałem jak zauważyć że tych pasków na screenie nie widać. " Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed. STOP: 0X00000116. nvlddmkm.sys" to jest najczęściej. Poprzedza go komunikat " nie wykryto sygnału" i monitor gaśnie. Po około 30 sekundach pojawia się Blue Screen z tą treścią.

Chciałem zaznaczyć że te paseczki pojawiają się od samego początku procesu włączania komputera tj. w BIOS też występują. Najbardziej są widoczne na czarnym tle, czerwonym, mniej na białym.

W Safe Mode dzięki programowi Display Driver Uninstaller usunołem sterowniki do grafiki, i po ponownym włączeniu załadował się normalny Windows. Paseczki dalej występują na całym ekranie, a system zainstalował swoje sterowniki do karty graficznej. Tylko że wtedy we właściwościach piszę: Typ mikroukładu: Nvidia, Ty konwertera DAC: 8 bit, Nazwa karty VGA, Inf. o systemie BIOS: Chip Rev, Dostępna pamięć graficzna: 14 MB.

Kiedy próbuję zainstalować najnowsze sterowniki od Nvidii, zawsze po restarcie jest blue screen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas użytkowania komputera w trybie safe mode paseczki nagle znikneły., wykorzystałem szanse i zainstalowalem sterowniki. Uruchomiłem ponownie komputer, działa okej. Włączyłem WOTa i po około 1 minucie pojawiły się czerwone kwadraciki na ekranie, system sie zawiesił i zrestartowal. Podczas uruchamiania pojawiły się czerwone paski ale znikły i teraz jest normalnie.

Podczas drugiej próby uruchomienia WOTa już na ekranie loadingu komp się zawiesił, pojawiły się artefakty i zgasł monitor. Chyba karta graficzna jednak się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone paski, kwadraciki itp. zwykle są oznaką uwalonych pamięci na karcie. Przeważnie w takim przypadku artefakty są widoczne na screenach, ale zdarzają się przypadki, gdy jednak ich nie widać. Z drugiej strony może być też coś z połączeniem (np. karta się obluzowała) lub z wyjściem.

Warto wyjąć i ponownie zamontować kartę oraz sprawdzić, czy na innym wyjściu będzie normalny obraz.

Masz możliwość sprawdzenia karty na innym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak zakupić nową kartę graficzną i dysk ssd, oraz pastę na procesor. Nie chcę zakładać nowego tematu, w poprzednim polecono mi Zotac Gtx 970 oraz MX Crucial 100, więc chciałbym się dowiedzieć czy coś się zmieniło?

Chciałbym osiągnąć jak najlepszy efekt za jak najmniejsze pieniądze. Zależy mi aby przedewszystkim na tej konfiguracji ruszył Wiedźmin 3 oraz GTA V. I posłużyła mi ona kilka lat. Budżet to nieprzekraczalne 1500 zł. Ale im więcej da się zaoszczędzić bez jakiejś ogromnej straty w jakości tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyciągnięcie karty, przedmuchanie jej nic nie dały. Pozostaję mi zakup nowej. Prosiłbym o sugestie takiej konstrukcji aby uciągnęła Wiedźmina 3 oraz GTA V.

Temat do zamknięcia.

Zakupione: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-285-oc-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-285-2gd5t-oc-690634/

oraz http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...