Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baroso

Rozwiązany: Laptop po formacie - brak sieci

Polecane posty

Sprawa wydaje się oczywista - pobierz sterowniki ! Skupiłem się na tych sieciowych, posiłkując się menedżerem (żółty wykrzyknik). Po instalacji komunikat, że sprzęt może nie działać właściwie. Menedżer/zainstalowany nowo kontroler sieci/zakładka Wireless/open : i komunikat: Invalid MAC Address passed to this function.

Kiedyś grzebałem w tych login admin haslo admin ale nie wydaje mi się, żeby o to tutaj chodziło. Zaznaczę, że podjąłem próbę formatu w celu naprawienia problemu internetu - otóż internet był, gdy podłączyło się kabelek, jednak bezprzewodowo - nie był widoczny. Teraz nawet te monitorki w prawym dolnym rogu się nie pokazują.

Nie mam płytki ze sterownikami, to jest już stary laptop: Toshiba L 20-101

Podejrzewam, że to wina sterowników. Jednak oczekuję porady, skąd je zdobyć, czy może jak skonfigurowac sieć (bo te które ja znajduję widocznie są niewłaściwe, bądź jest potrzeba ich jakiejś dalszej konfiguracji, czy konfiguracji sieci, czy coś, a ja nie wiem jak mam się do tego zabrać)

Uprzedzając pytanie, tak świeci mi się dioda sieci na lapku, włącza się ją dotykiem.

Liczę na pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pokazują się monitorki, to stawiałbym na to, że system w ogóle nie widzi żadnej aktywnej karty.

Sprawdź, czy karta przypadkowo nie jest wyłączona. Każdy notebook ma przełącznik lub kombinację klawiszy, która włącza/wyłącza kartę. Najczęściej źródłem takich problemów jest właśnie to, że karta jest wyłączona.

Jeśli to nie to, to będzie trzeba pokombinować ze sterownikami oraz oprogramowaniem do karty sieciowej, ale tu potrzebna będzie jeszcze informacja jaki masz system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że dioda sieciowa się świeci miałem na myśli to że włączyłem kartę sieciową.

To wbrew pozorom nie zawsze jest tożsame. Czasem mimo wszystko warto się tym przełącznikiem pobawić.

Próbowałeś instalować sterowniki stąd? Najpewniej masz kartę Atherosa, ale warto się jeszcze upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem restart i monitorki się pokazują, klikam a tam ze kabel sieciowy odlaczony.

W menedżerze przy zakladce karty sieciowe mam:

->Intel? Pro/Wireless 2200BG Network Connection <-- z żółtym wykrzyknikiem

-> Karta Relatek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Sterowników z tej strony nie ściągałem, zaraz to zrobię.

Tak więc:

Najodpowiedniejszym stwierdzeniem opisującym to co teraz się dzieje to "Chciałby się połączyć, a nie może".

Jest monitorek, miałem wybór sieci, wybrałem swoją, wpisałem klucz zabezpieczeń, teraz "trwa oczekiwanie, aż sieć będzie gotowa" a więc powróciliśmy do momentu sprzed formatu. Seci tak jakby odświeżają się co sekunda, jednak nic z tego nie wynika. Monitorek mryga, widać, że próbuje się połączyć, jednak nie daje rady. Po próbie naprawy (prawy przycisk myszy/napraw) --> "System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu ze względu na niemożność ukończenia następującej czynnosci: Odnawianie adresu IP"

"sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera"

Myślę, że coś da się z tym zrobić, w sensie z tym adresem IP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...