Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Osioł

Artefakty w grafice lub "Sterowniki odzyskały sprawność"

Polecane posty

Witam

W sumie problem już trwa od czerwca, ale po kolei.

Pod koniec kwietnia zakupiłem nowy komputer z Geforce760GTX na pokładzie (zasilacz 600W). Wszystko pięknie działa, gry na pełnych detalach itp. Lecz jest pewno "ale". Ostatni komputer wymieniłem, bo miałem podobne objawy, jakie występują teraz, czyli co jakiś czas podczas gry (z rzadka podczas przeglądania Internetu) gaśnie monitor i zapala się wywalając mi info, że "Sterowniki odzyskały sprawność" (różnica taka, że nigdy jeszcze nie wywalił mi niebieski ekran). Do tego we wszystkich tytułach, które wykorzystują Dx11 mam wkurzające artefakty, nie zawsze występują, ale są. Zamieszczam przykładowy zrzut ekrany z "World of Warcraft" (o dziwo we "starych lokacjach nie występują one), dodatkowo zwiększa się szansa na nie wtedy, kiedy na chwilę zminimalizuję grę lub zagram w oknie (czasem się zdarza, że w ogóle nie występują).

post-5762-0-09966600-1416676275_thumb.jp

Lecz w takim "Saints Row III" to mam takowe cały czas! Wpierw sądziłem, że to gra taka zwalona, ale hula na 60 klatkach na sekundę, tylko te durne artefakty:

post-5762-0-75153200-1416676562_thumb.jp

Nie chcę mi się wierzyć, że dostałem zrąbaną kartę graficzną, ale dziwię się, że mam identyczne objawy jak w poprzednim kompie, jakby to monitor, który nie był zmieniany przez wiele lat, robił mi takie rzeczy, ale nie wiem czy to możliwe?

Jak wspomniałem, nie mam takich objawów przy grach, które działają na Dx9 i Dx10 ("GTA IV", "Fable Anniversary", "The walking Dead" - oba sezony).

Ktoś wspominał, że takie rzeczy mogą być spowodowane tym, że sterownik chce automatycznie dostosowywać obliczanie fizyki i lepiej ustalić ją, aby karta wszystko przeliczała. W "Carmageddonie: Reicarnation" pomogło.

A żeby nie było, mój sprzęt:

Geforce760GTX

Core I7 - 4770 3,40Ghz

8GB pamięci DDR3

Zalman 600W

Dysk 1 TB

Kingston SSD 120GB

Windows 7 64 bit

Najnowsze sterowniki do karty

Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80C to nie jest jeszcze na tyle wysoko, by stwarzać tego typu problemy. Przynajmniej zakładając, że pamięci nie mają znacząco wyższej temperatury.

W każdym razie skoro w idle też się wysypuje to tym bardziej kierowałbym się w stronę karty, Być może ma jakąś wadę fabryczną. Jakieś konkretne strony przeglądasz jak się wysypujesz (np. jakieś mocno wykorzystujące flasha)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem, gdy podczas przeglądania sterowniki straciły sprawność, to była strona operatora komórkowego. Tylko na niej żadnych poważnych animacji czy fajerwerków nie ma, tylko pokazy slajdów. A objaw był taki, że długo coś się ładowało i zgasł monitor, a potem zapalił (ostatnio było to pod koniec zeszłego miesiąca, jak napisałem z rzadka dzieje się to na pulpicie).

Dodatkową informacją może być taka, że gdy gram w "WoWa" i minimalizuje mi grę, to system chce koniecznie zmienić mi paletę kolorów na podstawowe (potem pulpit wygląda jakoś inaczej jeżeli się zgodzę).

Oraz wczoraj jak znów "sterowniki odzyskały sprawność", to potem nie widziałem w WoWie do końca sesji żadnych artefaktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...