Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomix24

Windows 8 pytań kilka

Polecane posty

Witam

Potrzebuję pomocy w sprawie Windows 8 Pro Upgrade. Na jednym z komputerów działa wyżej wymieniony system w wersji 32 bitowej - uaktualnienie z XP 32 bit. Od jakiegoś czasu zastanwiam się nad jego zmianą na wersję 64 bitową. W związku z tym mam kilka pytań, na które mam nadzieję uzyskam odpowiedzieć:

1. Jaka jest różnica między systemem 32 a 64 bitowym?

2. Czy mogę uaktualnić XP 32 bit do Win 8 64 bit? Jeśli, tak to w jaki sposób.

3. Czy klucz, który znajdujący się w pudełku jest kluczem przypisanym do danego komputera? Chodzi mi o to czy jeżeli sformatuje dysk, zainstaluje XP to czy będę nadal mógł korzystać z klucza znajdującego się w pudełku od Win 8 Pro Upgrade?

4. Czy aktualizacja z systemu z 8 na 8.1 powoduje utratę danych? Wiem, że pytanie może wydawać się dziwne, ale chciałbym się dowiedzieć czy jest to prawda - informacja zasłyszana dlatego średnio jej ufam.

5. Czy instalacja programów na systemie 64 bitowym jest taka sama jak na 32 bitowym?

To tyle. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównania wersji to przede wszystkim trzeba napisać, że Windowsy 32-bitowe mają limit 4GB pamięci do zaadresowania. Wlicza się w to struktury systemowe, itp., wiec na RAM zostaje nieco ponad 3GB - i więcej nie obsłuży. W przypadku 8.1 w wersji 64bit limit jest dużo wyższy, od 128GB wzwyż zależnie od edycji.

Wersja 64bit natomiast nie obsłuży starszych programów i gier 16-bitowych, ale nie sądzę by to była jakakolwiek wada w dzisiejszych czasach - chodzi o programy pisane jeszcze pod Windows 3 i pochodne, który miał premierę w 1990...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam prośbę o instrukcję o to jak zrobić taką płytę bootującą - rozumiem, że jest to płyta startowa? Jeśli to możliwe to prosiłbym aby była możliwie dokładna i prosta - najlepiej od momentu odszukania pliku do wgrania systemu. Wiem, że jestem trochę upierdliwy, ale nie znam się i nie chcę czegoś skopać.

Z góry dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta z Windowsem jest płytą bootowalną. Trzeba ją wrzucić do napędu i ustawić odpowiednią kolejność bootowania w BIOSie/UEFI.

A tak na marginesie:

Odnośnie porównania wersji to przede wszystkim trzeba napisać, że Windowsy 32-bitowe mają limit 4GB pamięci do zaadresowania. Wlicza się w to struktury systemowe, itp., wiec na RAM zostaje nieco ponad 3GB - i więcej nie obsłuży.

Właściwie to obsłuży, ale trzeba przy tym nieco się nakombinować i niektóre starsze sterowniki mogą sprawiać problemy. Odsyłam np. tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...