Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jini3

Zniknęło ok. 30 GB z dysku przenośnego.

Polecane posty

Witam. Ostatnio zauważyłem, że zniknęło mi ok. 30 GB z dysku przenośnego Samsunga. Miałem tam ok. 62 GB wolnego , pożyczyłem znajomej i teraz mam 30 GB. Wszystko przeczesałem nie ma nic nowego w stosunku do tego co było przed pożyczeniem. A najciekawsze jest to, iż po kliknięciu na właściwości w rubryce zajęte miejsce mam napisane 670 GB, natomiast po wejściu na dysk i zaznaczeniu wszystkich folderów (w tym ukrytych) pokazuje mi że zajętego miejsca jest 642 GB. Więc moje pytanie brzmi, gdzie jest pozostałe 28?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam strzelać to w katalogu System Volume Information (to jest ukryty katalog, który dodatkowo ma dosyć zakręcone uprawnienia, przez co system źle pokazuje zajęte przez niego miejsce, w normalnych okolicznościach znajdują się w nim pliki przywracania systemu, które można spokojnie usunąć).

Jaki masz system operacyjny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, w takim razie spróbuj wyłączyć przywracanie systemu na tym dysku. Jeśli przywracanie jest wyłączone, to je włącz i wyłącz. Być może to zadziałą. Jeśli nie, to będzie trzeba kombinować nieco inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na dysku przenośnym nie ma zainstalowanych żadnych ważnych plików, to przenieś wszystko na hdd na kompie, sformatuj go i właśnie odzyskałes całe utracone miejsce. Ostatnio także zaobserwowałem, że z mojego pena 16 Gb uciekło 500 mb. Szybki format w metocie ntfs i wszystko gra. Następnie przerzucamy wszyściutenko. Pliki systemowe, wrzucane pliki oraz kasowane zostawiają ślady, które zajmują miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...