Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szczery4

Rozwiązany: Intel Core i5 2500K, niepodkręcany, BOX - 80 st. w stresie?

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem posiadaczem Intela Core i5 2500K. Ostatnimi czasy coś za bardzo mi się grzał komputer, więc przeczyściłem całość. Zainstalowałem program HWMonitor, żeby zobaczyć, czy na pewno okej wszystko z temperaturami aktualnie. Myślę sobie, że wszystko będzie okej a tu *zonk*: idle - 39st. , stres - 80(!)st [jako stres rozumiem grę w AC IV]. Jak w temacie napisałem używam boxowego chłodzenia, bo procesora nie podkręcałem nigdy i na razie nie będę. Przeczytałem na stronie Intela, że max. temperatura, przy której wszystko działa jak należy (mogę się mylić, tyle zrozumiałem z opisu tzw. Tcase) wynosi 72,8 st. Czyli trochę mi się przekroczyło...

Czy są powody do obaw? Nie podoba mi się trochę ta temperaturka...

PS: Wiem, trochę tematów jest o tym konkretnym procku, ale jakoś w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uruchom rozebrany komputer i sprawdź czy wentylator normalnie się obraca wink_prosty.gif

Co do temperatury - wymieć kurze z obudowy, kup pastę termoprzewodzącą, zdejmij chłodzenie z procesora, wyczyść je, zamontuj wszystko z nową pastą. Jak napisał oliee0 stockowa pasta nie jest zbyt dobra. Bardzo często szybko traci swoje właściwości. A domyślne chłodzenie też nie jest najlepsze, ale zazwyczaj wystarczające - nie wymieniałbym dopóki nie zacznie się psuć (o ile nie zamierzasz kręcić procka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...