Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kriso00

Nowy sprzęt, nowe problemy.

Polecane posty

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem GTX'a 780 OC, do tego zasilacz Coolermaster 550, i5 2310, 6 gb ramu. Wcześniej miałem GTX'a 550 Ti i trochę słabszy zasilacz. Dokupiłem kartę i zasilacz żeby móc grać w nowsze gierki, procesor zostawiłem bez zmian. Podłączałem wszystko sam, szczerze jestem trochę zielony w tych sprawach no ale komputer się włącza i działa. Od wczoraj jak tylko włączam komputer czuję w całym pokoju zapach palonego plastiku i obudowa jest strasznie gorąca (nigdy się tak nie grzał komputer) na dodatek przy włączaniu gier lub w trakcie cały system się zawiesza często na pół sekundy, do tego dochodzi dźwięk tak jakby "zwarcia" *bzzz* i po pół sekundy wszystko wraca do normy. Ktoś mi może powiedzieć co jest nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij z internetu programy:

OCCT - http://www.ocbase.co...php?fileext=exe

SpeedFan - http://www.almico.com/speedfan449.exe

Nawet jeśli jesteś zielony to spokojnie powinieneś ogarnąć te programy. Są proste.

1. Sprawdź temperatury GPU w spoczynku i stresie. Podaj je.

2. Zrób testy GPU przy obciążeniu, sprawdź temperatury i podaj je. Jeśli wystąpiły jakieś błędy typu: komputer się zawiesił, ekran zaczął migać etc. to je podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zioex Jeśli coś się gdzieś przypala, to odpalanie testów, które jeszcze zwiększą temperaturę nie jest dobrym pomysłem.

@Kriso00 Skoro czuć przypalony plastik, to skądś ten zapach musi się brać. Zdejmij boczną ściankę obudowy i spróbuj to namierzyć nosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach wydobywał się z karty graficznej, kolega wyżej prosił o dokładny model więc podaję - MSI GTX 780 OC Twin Frozr. Na środku karty jest logo takiego smoka jakby i na nim była naklejka zabezpieczająca która się topiła. Ogólnie komputer tak bardzo się grzeje że prawie nie mogę dotknąc obudowy, pomocy! o.O

Temperatura katy graf w tym momencie to 83 stopni a procesora 85, dodam że komputer jest włączony może od godziny bez obciążenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam program speedfan, w załączniku zdjęcie

Ogólnie w góra obudowy jest tak gorąca w tym momencie że jakbym rozbił jajko to by się usmażyło

a i jakbym mógł was prosić to doradźcie coś szybko bo te temperatury rosną biggrin_prosty.gif

soreczka teraz dobre zdjęcie hah ;D

post-400703-0-99146500-1405693413_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury rzeczywiście ogromne. Ja na CPU w spoczynku mam 35 C, a w stresie 50 C. Z kolei na karcie w spoczynku 35 a w stresie 69 C(a to już trochę zaczyna dochodzić do dopuszczalnej granicy).

Sprawdź czy wentylator na karcie graficznej się kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się pomysły.

Banalne pytanie, ale sterowniki masz ok? Może zachowałeś stare i się gryzą, albo nowe zainstalowałeś złe.

Aczkolwiek może być też tak, ze trafiłeś na wadliwy zasilacz, skoro bije od niego tyle ciepła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do karty pobrałem najnowsze, nie wiem jak określić czy są ok czy nie. Jak ustawić wentylatory na full?

Może to zabrzmi dziwnie ale miałem jakiś dziwny proces włączony, wgl cały komputer chodził 2 razy wolniej, chciałem pograć w battlefielda 4 to mapy wczytywały mi się 10 minut. Po wyłączeniu tego procesu temperatura karty spadła do 60 stopni ale znowu rośnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...