Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Przy włączeniu listwy zasilającej komputer wydaje niestandardowy dźwięk i się resetuje?

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem, a mianowicie gdy włączam listwę zasilającą do której podłączony jest komputer, komputer wydaje dźwięk "pik", który nie jest standardowym dźwiękiem beep code'ów, po czym się resetuje, a później włącza się normalnie. Tak jest za każdym razem. Czy macie jakieś sugestie co może być nie tak? Może jest to coś ze sprzętem? Proszę o porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niekoniecznie to, ale poszukaj w BIOSie/UEFI (zależnie co masz) opcji, która odpowiada za uruchamianie po utracie zasilania.

Zazwyczaj można tam ustawić, że jeśli komputer utraci zasilanie, a potem prąd powróci to:

a) komputer pozostanie dalej wyłączony

b) uruchomi się automatycznie

Warto by to sprawdzić, żeby od razu wykluczyć jeśli to jednak nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie znalazłem opcję AC BACK Function, była ustawiona opcja Soft-OFF, więc ustawiłem na Full On, lecz to nie pomogło. Dlatego wróciłem do wcześniejszej opcji. Nie wiem co może powodować takie resety, ale dzieje się tak mniej więcej od czasu kiedy rozbierałem komputer i wymieniałem wiatrak procesora, przy okazji zostały podpięte port USB na bocznym panelu obudowy, ponieważ wcześniej były podpięte, ale nie działały.

- Zapewne to ma jakiś związek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...