Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fergas

Rozwiązany: Wysokie temperatury - laptop

Polecane posty

Witam!

Ostatnio zakupiłem sobie nowiutki laptop MSi Stealth Pro GS70 - Windows 7, 8GB ram, GTX870M i Intel HD Graphics 4600, procesor Intel Core i7 2.40GhZ. Maszyna niezła, ale ździwił mnie jeden fakt. Wiem, że laptopy zawsze mają małe problemy z temperaturami, ale podczas grania w takie gry jak np. Dragon Nest (niezbyt wymagająca gra techicznie), temperatury karty Nvidii osiąga 86 stopni. Podobnie w grze Guild Wars 2. Robi się bardzo cieplutko.

Czy jest spadek wydajności laptopa podczas nagrzewania? Absolutnie nie, gra chodzi bardzo płynnie w wysokich fps'ach.

Sterowniki do kart itp. zainstalowane.

Być może to normalne, ale dopóki mam gwarancję i moźliwość zapytania się ekspertów to się pytam smile_prosty.gif

Jakaś pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Na biurku drewnianym. Ogólnie to wystarczy minuta podczas gry, by laptop przy nieco bardziej wymagająych grach (przy League of Legends temperatury są "normalne"), nagrzał się z temp. ok 72 (karta Intel podczs przeglądania sieci, GTX870M 40stopni) do 86 stopni (karta gtx, Intel do ok .76)

Mogę dodać, że po lewej i prawej stronie wentylatorów jest 25 cm wolnej przestrzeni. Za laptopem ok. 12 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Ciężko znaleźć jakąś dobrą podkładkę chłodzącą dla takiego laptopa o takich wymiarach (418,5 x 287 x 21,8 mm). Przeczytałem Twoje recenzje, ale podkładki te są minimalne za małe. Polecisz jakieś? Bo jedyny w odpowiednich wymiarach jakiego znalazłem to CoolerMaster NotePal U3 Plus, ale z tego co czytałem i oglądałem, nie jest on zbyt dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Glacier NC400 wydaje się niezły, ale z tego co widzę, ma on jeden wielki wentylator - a tył Stealth Pro wygląda tak:

F9DA5yl.jpg

Czy byłyby w rażeniu chłodzenia, skoro mamy 2 wywietrzniki po lewej i prawej stronie laptopa (są one od kart graficznych, w tamtych miejscach najbardziej się chłodzi)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że jest jeden wentylator. Jeden, ale bardzo duży, bo o średnicy aż 200 mm (20 cm). W moim Lenovo też podobnie jest jak u Ciebie i właśnie powietrze sobie dochodzi przez te kraty i tam już sobie chłodzi ;) Od razu z laptopowego wentylatora wychodzi o wiele chłodniejsze powietrze ;) A Glacier ma do 750 obrotów/minutę co doprowadza do tego, że pod laptopem jest na prawdę zimno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowione - kupuje. Podkładka ma wiele pozytywnych opinii, a widzę że jesteś zaznajomiony w te sprawy, więc myślę że będzie spełniał swoją rolę i się nie zawiodę.

Za parę dni/tygodni testowania dam znać jak się spisuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wieć, dziś przyszła owa podkładka chłodząca - Glacier NC400.

Zabrałem się zatem za parę testów, oto wyniki:

Przed posiadaniem podkładki grałem w Call of Juarez Gunslinger (ustawienia graficzne - najwyższe). Temperatury według SpeedFan'a, wynosiły wtedy 90-95 stopni.

Po posiadaniu podkładki, temperatura spadła do 80 stopni! Niesamowity wynik!

Przy graniu w World of Tanks, temperatury są podobne.

Tak czy siak. Podkładka jest bardzo cicha, myślałem że owe urządzenia chodzą bardzo głośno. Myliłem się, podczas użytkowania słychać tylko komputer ;)

Przy MSI Stealth Pro podkładka spełnia swoje zadanie. Jestem zadowolony z tego produktu.

Dziękuję Ci MasterThief za porady i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...