Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bazylov

Bardzo długie czasy wczytywania.

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem. Tak jak napisałem w tytule, chodzi o duże (według mnie) czasy wczytywania jakichkolwiek aplikacji. Głównie 4 gry na których mogę to odczuć:

- WoW

- LoL

- Diablo 3

- CS:GO

Właśnie zrobiłem taki szybki mały test, to po uruchomieniu komputera i właczeniu cs:go, czas wczytywania mapy wyniósł 25 sekund. W takim diablo to przy wchodzeniu do gry po okolo 10 sekundach wczytywania jest jakby crash gry, wyswietla sie komunikat ze aplikacja przestała działać. Jak wybiorę opcję żeby poczekać to po okolo 20 sekundach gra się w końcu wczytuje. Z WoWem też tragedia, bo mam loading time ponad 30-40 sekund. Tak samo po wyłączeniu jakiejkolwiek z gier komputer jest "zmulony" przez jakąś minutę, praktycznie nic nie da się zrobić. A takie coś jak alt-tab podczas wczytywania np. gry w cs-go sprawia że muszę czekać jakieś 2 minuty aż coś się zacznie dziać na ekranie. Oczywiście pewnie sama wydajność komputera jest słaba, tylko że tego nie odczuwam za bardzo w grach bo nie jest dla mnie ważne czy mam 50 czy 90fps.

Mój komputer: (nic nie podkrecane ani nie zmieniane od czasu kupna)

AMD Athlon II X4 620

ATI Radeon HD 4850

Dysk SAMSUNG HD502HJ

plyta glowna Gigabyte GA-Ma770T-UD3P

4GB RAM DDR3

Komputer ma jakieś 3-4 lata, nie jest to może najlepszy sprzęt ale jednak nie wydaje mi się żeby był aż tak słaby żeby mieć tak słabą wydajność. Dwóch moich znajomych ma bardzo podobny sprzęt i u nich te 4 gry wczytują się w maksymalnie kilka sekund. Macie może jakieś pomysły co może być problemem? Co już robiłem (i nic nie pomogło nawet trochę):

- wyłączenie wszystkiego co jest niepotrzebne w msconfig przy uruchamianiu systemu, jedyne co teraz mam włączone podczas działania to skype,avasta, f.lux i netlimiter.

- defragmentacja za pomocą auslogics DiskDefrag

- wyczyszczenie komputera w środku (bez odkręcania chłodzenia i bez wymiany pasty)

- wyłączenie indeksowania

- format (pomaga na chwile i to niewiele), chociaż robię tylko format partycji C, czy formatowanie reszty dysku może pomóc? Mam sporo ważnych danych i nie chce mi się za bardzo tego gdzieś archiwizować.

Temperatury z HWmonitora:

- spoczynek: bJxZkxI.jpg

- podczas gry (screen był robiony pod koniec 10 minutowej rozgrywki w cs-go): 7JnJhfU.jpg

Co mogę zrobić żeby znaleźć ewentualną usterkę? Może być to jakiś problem z RAM albo dyskiem? Może za wysokie temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie polega na usunięciu tablicy partycji i nadpisanie jej nową - pustą. W przypadku tradycyjnego dysku magnetycznego nie ma żadnego wpływu na wydajność (niskopoziomowy format może mieć niewielki wpływ na wydajność w przypadku dysków SSD).

Jeśli benchmark był puszczony w odpowiednich warunkach (tzn. nic mu nie zakłócało pracy), to coś jest nie tak z dyskiem, kontrolerem lub systemem. S.M.A.R.T. niczego specjalnie niepokojącego nie pokazuje. Upewnij się, że nic nie próbuje wykonywać operacji odczytu/zapisu na dysku, wyłącz antywirusa i zrób benchmark raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...