Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alkatrazino

Rozwiązany: Dziwnie wysoka tem. procesora

Polecane posty

Witam !

Otóż mam bardzo dziwny, a zarazem straszny problem z procesorem. Od środy jak gdyby nigdy nic procesor w menedżerze w stanie spoczynku wykazuje 16% użytku ze skokami do 30%, a podczas grania do 70-90%, a temp. dochodzi aż do 250 stopni(niby nie wyłącza się, ale jak dotykam tył kompa czuć ten gorąc :c) ! (temp. sprawdzałem game booster 3.4). Dodam też, że komputer mam tak jakby na pół składany i całkiem nowy, bo mam go od lutego.

Parametry:

Procesor: AMD FX 6300 6x3.50GHz

RAM:12gb GoodRam

Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 660

Płyta główna: MSI 760GM-P23

Zasilacz: Chieftec GPA-500 s8 bulk

Windows 7 Ultimate 64bitowy

Dzięki wszystkim z góry za udzieloną mi pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji to zużycie w spoczynku wskazuje, że jakiś proces stale obciąża pojedynczy rdzeń. Warto w menadżerze zadań (w zakładce Procesy) sprawdzić, co to za proces, bo może to być jakiś niekoniecznie pożądany program (chociaż równie dobrze może to być jakaś aktywna karta w przeglądarce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem temp. tym programem i z tego co ja rozumiem to wyświetla mi 27 stopni minimalnie a 43 max., karta zaś 44min. a 50 max.

Nie rozumiem czemu (to chyba zasilacz) tak hałasuje. confused_prosty.gif

@webtom

Sprawdzałem to nie jeden raz i z tego co ja widzę w stanie spoczynku, najbardziej obciąża mi proces przerwania systemowe, i perfmon.exe, tylko co to jest ?!

@edit

Pograłem trochę do czasu aż zaczęło tak hałasować, że suszyć włosy by dało rade i okazało się, że nie procesor jest tu winą, bo wyczytałem, że 59 stopni to normalne przy AMD, więc czy znacie rozwiązanie, bo nie ukrywam jest to bardzo uciążliwe. ;/

@edit 2

Wrzucam tutaj ss z tego programu, może ktoś będzie wiedział na podstawie tego ss'a o co biega.

http://tnij.org/1eaxzf8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia AMD ogółem są jednak dość głośne; proponuję zdjąć boczną ściankę obudowy i się przysłuchać, co hałasuje.

A propos obudowy, to jaką masz? Bo jak jest mało przewiewna to może dodatkowo pogarszać sytuację z hałasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o ten mi chodziło tongue_prosty.gif Co do obudowy to z chęcią bym ją zdjął lecz wtedy gwarancja pójdzie się .. confused_prosty.gif

Wentylator wypycha aktualnie chłodne powietrze, a cały komputer chodzi cicho, tak jak chodził w dzień dostarczenia do mnie.

@edit

Panowie czy granie przy 5k rpm wentylatora czy zasilacza, da się grać i czy może się coś stać z podzespołami, i czy jest jakiś sposób na obnizenie tych rpm/s ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem w Twoim przypadku jeżeli chodzi o chłodzenie procesora, byłaby wymiana chłodzenia, np. na to: http://www.morele.ne...o-he924-518093/

Co do karty graficznej to trochę dziwne, że mimo wysokiej temperatury wentylator działa z dosyć niską prędkością. Podaj jaki dokładnie to model karty i od jakiego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy.... Szczerze, to nie wiem xd, ale chyba jak GeForce to Gigabyte, pamiętam jak miałem starego GeForce'a 8600gt. to był od Gigabyte, więc pewnie ten tak samo.

@edit

Jednak po wejrzeniu w komputer przez dziurki w obudowie, obawiam się, że może być to również MSI, czego się obawiam;/ Żałuję, że zgubiłem pudełko. ehhh.. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...