Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puxerek

Rozwiązany: Spadek wydajności sprzętu

Polecane posty

Cześć. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas grania na moim laptopie (Lenovo IdeaPad) znacząco spada płynność i ogólny komfort grania. Muszę zmieniać wymagania gier na najniższe parametry (nie zawsze nawet pomaga), chociaż jakiś czas temu śmigały bez problemu co najmniej na średnich ustawieniach. Dzisiaj, gdy chciałem zagrać w Wiedźmina 1(!!!) wyskoczył mi komunikat o niespełnianiu wymagań minimalnych.

Specyfikacja sprzętu:

Windows 7 64-bit

Intel Core 2.5GHz i5-3210M

4GB RAM

Na dysku mam 150GB wolnego miejsca więc to raczej nie to. Stawiam na ram, ale google tym razem na nic się nie przydały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samego Wieśka pomoże, ale nawet Call Of Duty 5 na najniższych detalach potrafi ściąć tak mocno, że podczas biegu postać rusza się jak mucha w smole. Coś w sprzęcie musiało się przestawić, bo gry same z siebie nie przestają współpracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to sprawdzić czy sprzęt się nie grzeje. Jeżeli nie, to trzeba zobaczyć czy jakiś proces nie zabiera nam zasobów sprzętowych. Co do podkładki chłodzącej to zawsze się przyda, ale trzeba pamiętać, że podkładka z marketu za 30zł to w 90% przypadków strata pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś się przełączyło i laptop korzysta cały czas ze zintegrowanej karty - to by wyjaśniało spadek wydajności. Niestety nie miałem sam z tym kontaktu i nie wiem co się robi w takich przypadkach. Spróbuj może przeinstalować sterowniki do GeForce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię i napiszę czy jest efekt.

Wiedźmin się odpalił, sprawdzę COD-a

Wydaje się działać, ale nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić sterowniki. Głupia sprawa, coś jak z wtyczką w gniazdku przy niedziałającym internecie :D Dzięki za pomoc Panowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...