Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

opENDfist

Rozwiązany: Uaktualnienie systemu Windows 7

Polecane posty

Cześć wszystkim. Na pewno wiecie, że wersja 64-bit'owa jest lepsza od wersji 32-bit'owej Windows.

Sprawdziłem dział na stronie Microsoft'u dotyczący tych wersji. Wyczytałem tam co i jak.

Otóż mam Windows 7 Ultimate i aktualnie jest to 32-bit. Jednak w 'informacje wydajności i narzędzia' sprawdziłem, że mój procesor obsługuje 64-bit. Na stronie Microsoft'u ostatecznie nie zrozumiałem, co mam zrobić, by uaktualnić swój system operacyjny i czy nie stracę przy tym żadnych danych.

Dlatego pytam Was o odpowiedzi na te 2 pytania. Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Dzięki za odpowiedź :)
  2. Gdzie mogę zrobić kopię zapasową (w kwestiach oprogramowania jestem zielony)?
  3. Jak kopia bezpieczeństwa działa? Po zmianie na 64-bit wszyściusieńko będę miał wyczyszczone i co będę musiał zrobić, by to odzyskać?
  4. Może wydać się to śmieszne, ale obecną konfigurację komputera mam od kilku lat i mam automatyczne logowanie do klienta Windows. Teraz najśmieszniejsze - nie pamiętam do niego hasła. Co zrobić, by je zmienić/odzyskać? Bo zgaduję, że będzie ono potrzebne?
  5. Nie ja składałem swój komputer kilka lat temu i nie ja instalowałem oprogramowanie, więc nie wiem, jak wyglądało postępowanie podczas jego instalacji.
  6. Z podanego przez Ciebie linku zrozumiałem, że będzie to darmowe tylko jeśli zrobię to w sposób podany przez Ciebie, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia zapasowa(kopia zapasowa zrobiona przez systemową aplikację w Win 32 nie będzie działać pod 64 bit, jeśli dobrze mi się wydaje, więc trzeba zrobić to ręcznie) to po prostu twoje dane skopiowane na dysk zewnętrzny w celu ich uratowania przed usunięciem. W przypadku niektórych aplikacji można zrobić wyjątkowe przywracanie profilów etc, jednak tobie wystarczy po prostu kopia danych.

Co do hasła to wydaje mi się, że zostanie zresetowane. Aktualizacja z 32 na 64 bit jest, jak format, więc nie powinno być problemu.

Instalacja wymaga byś wypalił z obrazu dysku ściągniętego ze strony Microsoftu płytę instalacyjną(może są też wersje pod zewnętrzny dysk z instalacją przez usb, ale ja tam nie wiem). Potem postępujesz według instrukcji aktualizacji 32 na 64 bit, których jest pełno w necie.

Co do tego, czy będzie darmowe to się dowiesz przy próbie pobrania przy pomocy twojego klucza od licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Dobra, już wiem, co to jest kopia danych. Co jakiś czas mi się taka kopia robi, ale właśnie podejrzewałem, że na 64-bit nie będzie działać. Jednak nadal nie wiem, gdzie mogę ją zrobić ręcznie. W dodatku nie wiem, jak to będzie działać - po wyczyszczeniu komputera co będę musiał zrobić, by dane przywrócić z kopii zapasowej? Czy usuną mi się ustawienia przeglądarki (strony szybkiego wybierania, zakładki ulubione)?
  2. Więc hasło będę mógł ustawić sobie nowe, tak?
  3. Znowu przepraszam za moją nieogarniętość, ale nigdy formatu nie robiłem, dlatego nadal nie wiem, jak to wygląda. W sprawy oprogramowania zacząłem się dopiero ostatnio bawić sam, żeby przyoszczędzić na noszeniu ciągle komputera do serwisu.
  4. "Instalacja wymaga byś wypalił z obrazu dysku ściągniętego ze strony Microsoftu płytę instalacyjną" - a można tak, żeby taki nieogar jak ja to zrozumiał? tongue_prosty.gif Jak pisałem nie ja instalowałem sobie system operacyjny i nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc żadnych danych podawanych wtedy przy instalacji nie będę znać. Mam się zwrócić do gościa z serwisu, który tym się zajął?
  5. poradnik jest dobry? Wynika z niego, że aby otworzyć okno tego upgrade'u muszę włożyć płytę z 64-bit'ową wersją Windows 7, zresetować komputer, a następnie robić po prostu to, co koleś na filmie. Rozumiem, że "wypalona z obrazu dysku ściągniętego ze strony Microsoft'u płyta instalacyjna" ma zastąpić płytę z 64-bit'owym Windows'em?
  6. Jak już pisałem - tego klucza nie posiadam, nie ja instalowałem swój system operacyjny. Więc jednak będę się musiał z tym zwrócić do informatyka, który mi go instalował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest laptop? Jeśli nie jest to powinieneś mieć klucz od systemu razem z płytą instalacyjną wersji 32 bit. W przeciwnym wypadku będziesz musiał zakupić nowy system, bo do laptopów zwykle nie dodają kluczy od systemu.

Format oznacza stratę wszystkiego. Nie rozumiem, co w tej sprawie jest jeszcze niejasne. Nie wytłumaczę ci, jak zrobić kopię zapasową każdego pliku, profilu z każdej aplikacji. Skopiuj i zapisz ustawienia tego, co jest ci drogie na zewnętrznym dysku. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, poszukaj w necie(aplikacje mają poradniki, co do zapisywania profilów). W ostateczności znajdź osobę, która to zrobi za ciebie(może jakiś znajomy ma wystarczającą wiedzę, by zastąpić zwykle droższego Informatyka-serwisanta).

Nagrywanie obrazu ISO: http://www.tipy.pl/a...snik-cddvd.html

Co do 5 to tak. Wypalona płyta będzie tą z WIn 7, 64 bit.

Na koniec. Nie myśl za daleko do przodu, jak będziesz miał klucz(o ile to możliwe) i pobrany obraz płyty to dopiero możesz działać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to laptop.

Wielkie dzięki za pomoc, ale chyba sobie odpuszczę. Moja obecna konfiguracja komputera i tak raczej nie idźwignęłaby gier, które wymagają 64-bit'owego systemu. Chciałem po prostu, by mój komputer szybciej chodził. Wersję 64-bit'ową dokupię po prostu przy zmianie komputera.

Nie chcę się bawić w kopiowanie wszystkich ważnych dla mnie rzeczy, w dodatku nie mam dysku zewnętrznego, musiałbym dokupić. W dodatku musiałbym sobie ściągnąć program do wypalania i w ogóle.

Więc temat do zamknięcia.

Ale jeszcze jedno, ostatnie pytanie - co mam w takim razie zrobić, skoro zapomniałem hasła do klienta Windows?

Przecież jak kiedyś przypadkiem coś mi się zepsuje i mi wyloguje to stracę dostęp do wszystkiego na swoim komputerze. Co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do konta administratora(twoje konto ma pewnie takie uprawnienia) to pewnie zadziała to, co Ci zacytuję:

Here I just show you how to reset Windows 7/Vista password with CMD. Key steps:

Step 1: Logon your Windows as administrator(You also can logon Safe Mode with Command Prompt, pressing F8 when restart your computer, hit up/down key to choose Safe Mode with Command Prompt and hit Enter).

Step 2: Click on Start, type cmd in the Run box or Search box and press Enter.

Step 3: Type net user, all user accounts of your computer will be listed.

Step 4: Type net user "UserName" "NewPassword"(replace UerName and NewPassword with yours), press Enter, then the password will be reset as new one and you can logon Windows 7/Vista with it.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam się zalogować na Windows jako administrator, skoro nie znam hasła? Chyba, że to trzeba coś zrobić podczas odpalania komputera? Na prawdę jestem w tych sprawach nierozgarnięty tongue_prosty.gif

PS. Moje konto jest jedynym na tym komputerze, więc powinienem mięć dostęp do konta administratora.

Och, wybacz, niedoczytałem tego, co w nawiasie XD

Czyli (upewnię się, dość dobrze znam angielski, ale nie jeśli chodzi o słownictwo komputerowe):

  1. Podczas odpalania komputera wciskam F8 i wybieram na liście strzałkami Safe Mode i Enter
  2. W Menu Start w wyszukiwaniu wpisuję i klikam CMD.exe
  3. I tu niezbyt rozumiem o co chodzi. Mam wpisać 'net user' i wszystkie konta (w tym przypadku tylko moje) na moim komputerze się wyświetlą? (dobra, już wpisałem 'net user' i wcisnąłem Enter, ukazała mi się nazwa mojego konta po prawej, 'gość' na środku oraz 'administrator' po lewej)
  4. Znowu nie rozumiem, tym razem w ogóle nie rozumiem. (Ach, chyba zrozumiałem - 'administrator' to moje hasło, tak? więc zamiast aministrator mam wpisać swoje nowe hasło?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...