Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Program do animowania 2D i nakladania tego na film

Polecane posty

Hej!

Potrzebuje programu (Lub programow), dzieki ktorym w latwy i szybki sposob, bede w stanie zanimowac cos w 2D, aby pozniej moc nalozyc to na material filmowy.

Ogolny efekt ma przypominac to:

- dodanie, np. takich golebi.

Czy taki efekt jest trudny do osiagniecia? Warto dodac, ze chodzi mi o jakis darmowy program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie wiem czy znajdzie się jakiś darmowy program o takich możliwościach...

Możesz spróbować z Lightworks, ale nigdy z niego nie korzystałem więc to w zasadzie strzał w ciemno.

Z płatnych - Adobe After Effects i Sony Vegas.

A efekt nie jest jakiś trudny do osiągnięcia. To najzwyczajniejsze dokładanie dodatkowych obiektów w postaci warstw do już istniejącego pliku video i przemieszczanie ich na osi czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, film nie pokazal mi wprost jak to zrobic. Nie znam sie na tym programie calkowicie. Proba zimportowania plikow gif spotyka sie z odmowa i wyskakuje blad. Proste nalozenie dwoch gifow na ekran ruchomego filmu moze byc az tak skomplikowane, ze nie jest to z marszu widoczne? tongue_prosty.gif

Sprobuje znalezc program do przeksztalcenia tego gifu w avi. Chyba, ze masz jakis inny pomysl - np. rozdzielenie tego na pojedyncze klatki - tylko czym i jak?

EDIT: Jednak nie pomoglo, gdyz tworzy sie rowniez tlo. sad_prosty.gif

EDIT2: Mam rozbite na klatki w BMP - moze Adobe da rade to teraz odczytac.

EDIT3: - ok. Udalo mi sie dodac ptaka, ktory sie porusza - jednak trwa to tylko chwile, a przedewszystkim nie moge rozciagnac go na linii czasu (Albo nie wiem jak), aby to wygladalo, jakby lecial w jedna strone. Ogolnie chodzi o to, aby ten BMP (Zlozony z 8 plikow - po odtworzeniu jest ruchomy) - lecial w prawo az do jakiegos momentu w czasie, i aby robil to sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie te kilka plikow BMP otwieraja sie jako jeden i zachowuja jak zwykly gif. Ale poza tym, ze cala ta animacja ptaka na filma trwa ledwie sekunde (Po czym znika) - nie mam pojecia jak dodac nastepny obok, tyle ze lekko przesuniety.

Jedyne, co mi do szczescia potrzebne to pokazanie - jak przesuwac w czasie ten zlepek BMP - gdyz stoja one w jednym miejscu i nie moge nic zrobic.

Ok! Z pomoca trialowej wersji Sony Vegas Pro 12 i kilku filmikom z internetu udalo mi sie osiagnac zamierzony efekt. Glupia zabawa, a tyle czasu. Dzieki za pomoc - temat do zamkniecia. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...