Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iSoyer

Jak nałożyć pastę termo ?

Polecane posty

Cześć,

chciałem was zapytac jak nakładacie pastę termo na CPU ? Osobiście na lekcjach (tak chodzę to technikum informatycznego) nakładamy pastę i ją rozprowadzany za pomocą płaskiego "czegoś" (płaska rzecz at all) ale słyszałem że niektórzy nakładają pastę i rozprowadzają instalują na CPU chłodzenie. Jak jest lepiej rozprowadzić pastę sposobem pierwszym czy drugim ?

P.S. Jak to jest z gwarą GPU, jeżeli zdejmę chłodzenie i zmienię pastę to tracę gwarancję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybitne technikum.

Nie wiem czy może być coś prostszego od rozprowadzenia pasty ermm.gif Palcem chyba najprościej.

Prędzej bym się na Twoim miejscu zainteresował przygotowaniem powierzchni coolera/procesora. Czym czyścić, szlifować, jaki papier ścierny itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pastę należy nanieść na procek o wielkości ziarna grochu. Można ją w sumie rozsmarować, ale i nie trzeba, gdyż po założeniu chłodzenia siła jego docisku rozsmaruje ją na powierzchni procesora.

P.S. Jak to jest z gwarą GPU, jeżeli zdejmę chłodzenie i zmienię pastę to tracę gwarancję?

Niektórzy producenci naklejają plomby gwarancyjne na śrubki od mocowania chłodzenia, stąd zerwanie ich oznacza utratę gwarancji. Ale są wyjątki - Np. W moim Asusie mógłbym zmienić pastę i dobrze kartę przeczyścić nie tracąc gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...