Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SliweQ

Zacinający sie pecet

Polecane posty

Witam mam problem z komputerem, mianowicie chodzi o zacinanie się.

Zacina mi się gdy siedze np. na facebooku i muszka mi tnie tylko dzwięk słychać jak mam np. włączoną piosenke, zawiesi sie na jakies 7 sek i odpuszcza po kilku sekundach znowu to samo

i tak kilka razy, nie raz sie sam resetował i wyskakiwał BSOD(blue screen).

nie mam już na to pomysłów, prosze was o pomoc, dzięki z góry smile_prosty.gif

Temperatury i napięcie

b5h1es.jpg

Specyfikacja kompa.

Procesor QuadCore AMD Phenom II X4 B55, 3300 MHz

RAM 8GB

Grafika NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Płyta główna ASUS M5A78L-M LX

Zasilacz Tracer highlander 500w

5minut temu znowu sie zresetował i pojawiło sie coś takiego

2llhyeu.jpg

Screen z BlueScreenView (nie wiem czy o to Ci chodziło)

3020vaa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 B55 nie wiem czy wiesz, ale oznacza to że odblokowałeś dodatkowe rdzenie: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/2__4,_czyli_wszystko_o_odblokowywaniu_procesorow_AMD-2959.html

Może dlatego komputer jest nie stabilny. Spróbuj wyłączyć tą opcję w biosie. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, najlepiej zresetuj bios z poziomu płyty głównej: http://www.manualslib.com/manual/432348/Asus-M5a78l-M-Usb3.html?page=29

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Screen przeważnie wiąże się z tym, że zaczyna siadać karta graficzna, ale samo zacinanie nawet podczas zwykłego użytkowania może być przyczyną ze strony zasilacza. W grach pewnie też tak jest? Na początek sprawdziłbym zasilacz na innym komputerze, aby mieć pewność, że to jego wina. To samo powinieneś zrobić w przypadku karty graficznej (o ile z zasilaczem na innym komputerze jest ok).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że mam odblokowane, ale z tym nie było nigdy problemów, nawet lepiej chodzi, jakieś pomysły co do tematu głównego, zacinania sie ?

Jednak zresetować bios zawsze możesz spróbować. Ten zasilacz trochę mnie przeraża. Warto też wstawić wykaz SMART z programu chociażby CrystalDiskInfo. Równie dobrze może być to spowodowane wszystkim.. Możliwe że jakiś sterownik szwankuje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalny Troll

Dl zasilacz Cie przeraża, zły ? sr. nie znam sie za dobrze na zasilaczach

Ja osobiście myśle że to może być wina mojego starego dysku ponieważ mam 2,

250GB (stary dysk, zainstalowany na nim windows)

2ahio9k.jpg

Oraz mój nowy dysk 1TB,

2q3vqqa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry są rozumiem na tym nowym dysku, dlatego pewnie nie ma z nimi problemu, natomiast przeglądarka i windows siedzą na starym który ma problemy z sektorami, ktoś kto się na tym bardziej zna na dyskach to ci pomoże, ale chyba trzeba będzie pomyśleć nad wgraniem windowsa na nowy dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...