Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Rozwiązany: Windows Vista - bardzo mało wolnego miejsca na dysku systemowym

Polecane posty

Mam Windowsa Vistę zainstalowaną na 60 GB partycji. System działa od kilku lat i od dawna zmagam się ze zbyt małą ilością miejsca na tym dysku. Kilka miesięcy temu z jakiegoś powodu doszło do kilku MB wolnego, więc dołączyłem drugi dysk (łącznie mam trzy partycje) i wszystko, co się dało, przeniosłem na niego. Przerzuciłem też Moje dokumenty itp., pokasowałem co się dało i uzbierałem te parę gigabajtów i wszystko było ok. Dzisiaj nagle znowu mam 70 MB wolnego. Nic nowego nie instalowałem, oczyszczałem dysk, przejrzałem wszystkie katalogi i już więcej nic nie znajdę wolnego. Program Files zajmują łącznie ~10 GB, ale już naprawdę nie mam co stamtąd przenieść.

Folder Windowsa ma ponad 40 GB, pozostałe miejsce jest zajęte przez jakieś niby drobne, ale liczne Windowsowe badziewie. Co z tym można zrobić? Gdzie jeszcze Windows trzyma swoje niepotrzebne dane?

PS Dowcip "ile miejsca zajmuje Windows Vista? Ile znajdzie, tyle zajmie" znam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam katalog Windowsa zajmuje 40GB, a tego wolałbym jednak nie ruszać.

No nic, najpierw spróbujmy mniej ingerencyjnych rozwiązań.

Na pewno można przenieść plik stronicowania na inny dysk. Tu masz opisane jak się dobrać do odpowiednich ustawień.

W Program Files jest katalog NVidii z instalatorem, który waży prawie 3 GB. Najpewniej można to bezpiecznie usunąć, a na pewno można to przenieść gdzieś indziej.

Dalej - katalog Users/Andrzej/AppData zajmuje ponad 3GB. Pewnie pliki tymczasowe, więc warto je wyczyścić. Można to zrobić programem Temp File Cleaner. Najbardziej optymalne byłoby przeniesienie katalogów użytkowników na inny dysk, ale z tym czasem są problemy. Tu masz opisane jak tą operację przeprowadza się w Windows 7. W przypadku Visty odbywa się to w ten sam sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przeniosłem plik stronicowania na drugą i trzecią partycję (dwa osobne dyski). Katalog NVidii wyrzuciłem, ludzie w internecie piszą, że można swobodnie wywalać. Mam już niemal 8 GB wolnego, na razie wystarczy :)

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...