Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Fortis i i7 2600k.

Polecane posty

Przy graniu w Crysisa 3 zmierzyłem sobie temperatury bo dawno już na to nie patrzyłem i jak nigdy nie przekraczało 70C, to teraz było po ponad 75 na każdym rdzeniu, najcieplejszy miał 79C. Ogólnie nigdy na tym chłodzeniu nie miałem temperatur takich jak w testach, w stresie zawsze było koło 70 a powinno być koło 60 (oczywiście procesor nie był podkręcony). Może jakoś źle zakładam, pastą (revoltec thermal grase diamond) smaruję tylko procesor aby nie było prześwitów a chłodzenie dokręcam aż poczuję lekki opór. Może trzeba posmarować procesor i chłodzenie i bardziej dokręcić. Mam też na dachu obudowy dwa enermaxy appolish, może założyć je na procesor zamiast fabrycznego wentylatora? Tylko nie wiem czy mają opcję aby szybkość była regulowana w zależności od temperatury? Dzisiaj będę na nowo montował chłodzenie więc proszę o jakieś rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przewiewną obudowę? Daj trochę więcej pasty, lepiej jak jest za dużo niż za mało, nie wiem jak fortis, ale przy moim spartanie zaleca się nałożenie większej ilości.

//Edit:

"Uwaga! Technologia HE (bezpośredni kontakt heatpipe?ów z procesorem) wymaga zastosowania gęstej pasty termoprzewodzącej. Pasty nakładane pędzelkiem są zbyt rzadkie i niekorzystnie wpływają na wydajność produktu. Nie należy również stosować pasty Coollaboratory Liquid Pro/Ultra, która niszczy produkt i stanowi podstawę do odrzucenia reklamacji."

Ze strony SilentiumPC. Ja używam Arctic Silver 5 i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj jeszcze raz, pasta z zestawu i na najcieplejszym rdzeniu jest 72C. Zostawiam tak bo nie mam już na razie chęci z tym walczyć. Przynajmniej nie ma 79C smile_prosty.gif

Może być za słabo dokręcone (kręciłem śrubokrętem do oporu i potem jeszcze jeden obrót)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czujniki są lekko walnięte, a temperatury są tak naprawdę niższe. Niezbyt w to wierzę, ale jakieś prawdopodobieństwo istnieje.

Czy wentylator chodzi głośniej, czy przyspiesza?

Jak chcesz się pobawić, odpal w programie OCCT, test CPU na "small data set" albo jeszcze lepiej Linpack i obserwuj temperatury, prędkość obrotów oraz taktowanie, potestuj procka powiedzmy z pół godziny. Może coś się da z tego (nowego) wywnioskować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak w ogóle to ile wiatrak ci się kręci? I czy przyśpiesza przy obciążeniu jak spytał się antros22? Jak chodzi ciągle na tym samym poziomie to może od tego, choć i tak wydaje mi się że temp. powinny być mniejsze nawet w takim wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być przede wszystkim słychać, weź jakiś program firmowy (od producenta płyty) lub SpeedFana (w Biosie na razie ustaw na auto) i wtedy w systemie zwiększ obroty, od razu musi być różnica w głośności.

Co do pytania: jak masz boxowe na podorędziu, nie zaszkodzi sprawdzić jaka będzie na tym chłodzeniu temperatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem jeszcze raz fortisa z pastą z zestawu tylko tym razem dałem na sam procesor i dalej tak samo sad_prosty.gif

Montowania chłodzeniea boxowego chciałbym uniknąć bo musiałbym wyjmować płytę główną, ale wydaje się że oprócz tego nie pozostało już nic do wypróbowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie może być i wyższa (maksymalna temperatura pracy podawana przez producenta nie dotyczy rdzeni, na których może być więcej stopni), procesor na pewno z tego powodu się nie spali. Tylko nie po to zmienia się chłodzenie boxowe, żeby były gorsze lub nawet podobne temperatury (zakładając, że takie są w rzeczywistości). Tu posiadacz i5 (temperatura graniczna podobna do Twojego procesora) i Fortisa ma 80 - 85 i chyba nawet nie doświadcza spadków wydajności, jednak to już są temperatury niebezpieczne (w sensie, że jest już kroczek do spowolnień taktowania).

No to jak jest letni to są 2 opcje...
No właśnie, niewiele to wyjaśnia, zamontowanie boxa na próbę, mogłoby tę sprawę bardziej rozjaśnić (choć też wcale nie musi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...