Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicholas

dziwny problem :|

Polecane posty

Witam. Otóż niedawno sprawiłem sobie nowy komputer(dodam, iż spokojnie spełnia wymaganie wszystkich gier, których posiadam). W gry(także te nowsze(Wiedźmin, Call of duty 4 Single Player)) można grać spokojnie, bez żadnych problemów. Kłopoty zaczynają się przy grach(nowyc0 wymagających połączenia internetowego(COD4 Multi, Guildwars))mulitiplayer. Otóż opiszę teraz, jak to wygląda;

-Właczam grę

-I tutaj 2 warianty :

Albo pogram kilka minut

Albo stanie się to już po odpaleniu gierki., a co się stanie? Proszę bardzo. Wszystko się zamraża. Nic nie można zrobić(włącznie z ruszeniem myszką). Mam kilka teorii, ale oja wiedza na ten temat jest bardzo uboga, aczkolwiek możecie rozważyć to co tu napiszę:

Po pierwsze, karta graficzna(zainstalowałem najnowsze sterowniki dla Windowsa XP(bo takiego posiadam), a po drugie, może to być dziwczny wirus, bo komp jakoś dziwnie głośno chodzi. Tylko dlaczego zawiesza mi tylko nowsze gry korzystające z połaczenia internetowego? Pomóżcie jeżeli mozecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz też jaki komp i net. Ja polecam darmowe AVG Antivirus.

Teraz tak. Mam AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4800+, 2,41 GHz, 3,25 GB RAM. Geforce 8500 GT. Gigabit LAN (Realtek 8110SC PHY-sieciówka,a net neostrada 1 MB) a płytka320gb SATA II 7200obr... To była kwetsia sprzętu. Dodam jeszcze, że w Call of Duty 2 gram w muliplayer przez sieć bez problemów. Przeglądarka też ładnie chodzi nic się nei zacina(opera, jakby co). Skonowałem NOD32(próbny), próbnym kaspersym(wcześniej),

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak. Mam AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4800+, 2,41 GHz, 3,25 GB RAM. Geforce 8500 GT.

Komp z supermarketu, a? Jakis procesor , 2 kilo ramu i cienka karta? Ale nie o tym, jesli ci głosno chodzi, mogło się cos przegrzać, spalić itp. Ew. cos stracić mogło dużo mocy(zasilacz, wentylator) , a multi jest bardziej wymagające od singla(pod względem kompa ofkorz.) Troche chaotycznie napisane , ale jestem zmęczony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp z supermarketu, a? Jakis procesor , 2 kilo ramu i cienka karta? Ale nie o tym, jesli ci głosno chodzi, mogło się cos przegrzać, spalić itp. Ew. cos stracić mogło dużo mocy(zasilacz, wentylator) , a multi jest bardziej wymagające od singla(pod względem kompa ofkorz.) Troche chaotycznie napisane , ale jestem zmęczony ;)

Odpaliłem kompa bez jedej ze ścian obudowy... Karta strasznie się nagrzewa. do tego wykonałem test temperatur programem speedfan. Oto wyniki:

temp 1 ;34 C

temp 2; 32C

temp3 ; -128 C

HD0 ; 30C

Core ;3C

Core ;60 C( i tu płomyczek)

ambient; 0 C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz sytuacja się pogorszyła, ale może to pomoże zdiagnozować problem. Teraz zawiesza(tak samo-całkowite zamrożenie) kiedy nadam mu odrobine więcej pracy, np winam i Cod 2, albo poprostu sam winamp. Czy waszym zdaniem jest to złośliwy, niewykrywalny wirus, czy może coś się przegrzało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to wirus bo gdy coś ci sie spaliło to komp by wcale sie nie włączył

Niestety, mogę Cię zawieść. Otóż ten sam problem miałem na starszym komputerze, podczas większego "nawału" pracy komp sie doszczętnie wieszał ( tzw. "zamrożenie": pomaga tylko twardy restart). Robiłem formata i również on nie pomógł.

Gdy zaprowadziłem go do serwisu okazało się, że płyta główna z powodu nie dostatku chłodzenia w pewnym miejscu się spaliła, nie pamiętam w którym dokładnie, przykro mi, było to jakieś 3 lata temu.

A komp dalej sie uruchamiał, ale po pewnym czasie nawet po odpalaniu jakiegokolwiek programu komp się wieszał.

I na moje oko, masz dokładnie ten sam problem co ja kiedyś. Więc proponuje, oczywiscie jesli nic nie pomoze, zaprowadzić komputer do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kompa bez jedej ze ścian obudowy... Karta strasznie się nagrzewa. do tego wykonałem test temperatur programem speedfan. Oto wyniki:

temp 1 ;34 C

temp 2; 32C

temp3 ; -128 C

HD0 ; 30C

Core ;3C

Core ;60 C( i tu płomyczek)

ambient; 0 C

Dla mnie jasne w czym problem - radiator na procesorze jest zle zamocowany lub pasta termoprzewodzaca jest nierownomiernie nalozona. Widac to przez roznice temperatur miedzy rdzeniami twojego procesora (i miedzy z tego powodu tez resety). Proponuje sprawdzic, czy radiator nie jest uszkodzony, a jesli wszystko OK to kup sobie jakas porzadna paste termoprzewodzaca i zamontuj radiator od nowa. Z past polecalbym jakas Zalmana albo bardzo latwa w uzyciu, rewelacyjna Coolaboratory Liquid Metal Pro (sam taka mam)

A zeby sie upewnic co do temperatur to polecam programik TAT (Thermal Analisys Tool). On wskazuje najobiektywniej temperatury procka.

Edit: Ups, nie zauwazylem, ze masz procka AMD, wiec raczej TAT Ci nie zadziala (bo to intelowski program). Sprobuj sobie sciagnac Everesta lub jakis program od AMD i upewnic sie co do tych temperatur ;). Ale niestety SpeedFan, wbrew tutaj opinii kogos, bzdur nie pokazuje - to dobry program. Ja na Core 1 i 2 mam takie same wartosci (po 21*).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jak mam problemu z kompem/gami/itp robie format C

postawic system od nowa 1 na jakis czas pomaga, wydaje sie jakby kom szybciej chodzil :P Zwykle calosc ( windows + programy ) zajmuje mi okolo 3 godzin. raz na 2 miesiace to nie tak duzo

wiec wracajac do twojego problemu... jesli format nie pomaga prawdopodobnie masz problemy ze sprzetem, sam wiem ze ciezko jest samemu cos wykombinowac gdy np plyta glowna zaczyna swirowac wiec trzeba sie udac do serwisu i tam ci powiedza co jest grane. przynajmnie zaoszczedzisz troche czasu a dobry serwis nie pobiera duzych oplat za takie cos

przyklad z zycia wziety - moja mama kupila sobie nagrywarke dvd do kompa, bylo to juz ponad rok temu.... moze dluzej ale nie wiadomo dlaczego nowa nagrywarka nie zawsze wypala poprawnie plyty. zostala zaniesiona do serwisu, najpierw ja naprawili, potem ja wymienili... i nic. co sie okazalo po zaniesieniu calego kompa ? ze zasilacz mial za mala moc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt jeszcze o to nie zapytał ale - JAKI MASZ ZASILACZ ? Jak możesz sprawdz napięcia na liniach. Czy coś podkręcałeś ?

Mustang 400 Wat -nic nie podkręcałem. A szczerze mwiąc, nie mam pojęcia jak sprawdzić napięcie... :blink:

Dla mnie jasne w czym problem - radiator na procesorze jest zle zamocowany lub pasta termoprzewodzaca jest nierownomiernie nalozona. Widac to przez roznice temperatur miedzy rdzeniami twojego procesora (i miedzy z tego powodu tez resety). Proponuje sprawdzic, czy radiator nie jest uszkodzony, a jesli wszystko OK to kup sobie jakas porzadna paste termoprzewodzaca i zamontuj radiator od nowa. Z past polecalbym jakas Zalmana albo bardzo latwa w uzyciu, rewelacyjna Coolaboratory Liquid Metal Pro (sam taka mam)

A zeby sie upewnic co do temperatur to polecam programik TAT (Thermal Analisys Tool). On wskazuje najobiektywniej temperatury procka.

Edit: Ups, nie zauwazylem, ze masz procka AMD, wiec raczej TAT Ci nie zadziala (bo to intelowski program). Sprobuj sobie sciagnac Everesta lub jakis program od AMD i upewnic sie co do tych temperatur ;). Ale niestety SpeedFan, wbrew tutaj opinii kogos, bzdur nie pokazuje - to dobry program. Ja na Core 1 i 2 mam takie same wartosci (po 21*).

Ok everest wykazał co inego: procesor ma 29C

procesor 1/rdzen 1 - 4C

procesor 2/rdzen 2 - 1C

ja zawsze jak mam problemu z kompem/gami/itp robie format C

postawic system od nowa 1 na jakis czas pomaga, wydaje sie jakby kom szybciej chodzil :P Zwykle calosc ( windows + programy ) zajmuje mi okolo 3 godzin. raz na 2 miesiace to nie tak duzo

wiec wracajac do twojego problemu... jesli format nie pomaga prawdopodobnie masz problemy ze sprzetem, sam wiem ze ciezko jest samemu cos wykombinowac gdy np plyta glowna zaczyna swirowac wiec trzeba sie udac do serwisu i tam ci powiedza co jest grane. przynajmnie zaoszczedzisz troche czasu a dobry serwis nie pobiera duzych oplat za takie cos

przyklad z zycia wziety - moja mama kupila sobie nagrywarke dvd do kompa, bylo to juz ponad rok temu.... moze dluzej ale nie wiadomo dlaczego nowa nagrywarka nie zawsze wypala poprawnie plyty. zostala zaniesiona do serwisu, najpierw ja naprawili, potem ja wymienili... i nic. co sie okazalo po zaniesieniu calego kompa ? ze zasilacz mial za mala moc

format C robiłem, nei wpamiętam, czy o tym już pisałem, czy nie, ale nie pomógł :)

Zasilacz jak już wyżej pisałem 400 Wat

---

Wirus raczej nie, bo większość wirusów, przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia podnosiły znacznie wydajność procka, teraz jest normalna. Poza tym reszta czynników wskazuje na kłopoty ze sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang 400 Wat

Zacznijmy od tego, ze z takim zasilaczem NO NAME to ja bym sie bal o jutro. ZMIEN GO bez zastanawianie i zadnej dykusji. Ten zasilacz jest przyczyna Twoich aktualnych i przyszlych problemow - i nawet nie pytaj dlaczego.

More info na stronie Pclab.pl w watku o zasilaczach.

A co do nowego to polecam (z tanich) Amacrox Warrior 450 lub Modecom MC 400. Obydwa w cenie ? 120 zl i (w przeciwienstwie do Twojego) sa sprawne i dzialaja z rzeczywista moca 400 W.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lece do sklepu. Nie sądziłem, że zasilacz może mieć aż taki wpływ na pracę komputera. Vzyl, mój przedmówco, eliminujesz wszystkie inne powody?

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,34639/

Ten się nada :lol:

Niestety nie znalazłem oferty za 120 zł :P

Aha, coś w konfiguracji wspominali o "2.2; standardowo wyposażony w złącza zasilania 2x Serial-ATA ( dla dysków twardych )," ja mam Sata 2 technologie twardziela, nie mam pojęcia czy to ma coś wspólnego, ale Ata, to jakby qwcześniejsza wersja sata, a może się mylę? W każdym razie, bardzo rad byłbym, gdyby mi ktoś powiedział, czy się na da do kompa o bieżącej konfiguracji(podałem wyżej kilka postów)

PS. Czytałem trochę opinii. Bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron Boze, nie bierz Feela. Owszem, w przeciwienstwie do Twojego aktualnego zasilacza, ten DZIALA :) Ale nic poza tym. Nigdy nie patrz na ilosc przy cyferce W, bo jest jeszcze cos takiego jak sprawnosc zasilacza.

Takze ten Feel 500W nie ma co sie rownac nawet z Anteciem EW 380W!

Z tanich zasilaczy to polecam Modecom MC (MC nie feel) 400W lub wyzej. Ten 400 W wystarczy Ci spokojnie do wszystkiego i jeszcze nawet umozliwi wymiane karty w przyszosci (przydaloby sie ;) ). Podobnie wart polecenia jest Amacrox Warrior 450 (400W). I znowu - nie patrz na cyferki, bo nie to jest najwazniejsze! Twoj komp nie pobiera wiecej pradu niz 200W (zwlaszcza z ta karta)

Z wyzszej polki to BeQuiet, Antec, Corsair, jednak az takie mocarze Ci na razie nie potrzebne. ;)

A co temperatur procka w programiku SpeedFan, to dosc mocno mnie to intryguje, bo to dobry program. Zmien zasilacz i zobacz co sie bedzie dzialo, jak cos to poradzimy dalej. Ale juz nic nie wlaczaj na tym "Mustangu" (cudowny oksymoron):P

PS: Komputronik to dosc drogi sklep, lepiej poszukac gdzies indziej. Np na zenfist.pl znajdziesz tanie amacroxy, a na apollo.pl bardzo tanio kupisz Modecom MC

PS2: DO WSZYSTKICH: zasilacz ma baaaardzo duzy wplyw na prace kompa. Jezeli masz jakis zasilacz z tej (http://forum.pclab.pl/t142996.html) czarnej listy, to lepiej od razu go wymien:p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze, jeszcze sie nie sparzyłem. kupię jak najszybciej mc 400 Wat. a karte to może za jakieś rok...

Aha mam jeszcze jedno pytanie, czy montowanie zasilacza to jakaś skomplikowana operacja? ;>

Dobra nabyłem dziś nową umiejętność montowania zasilaczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... fajnie. zmieniłem zasiłkę na amacroxa Warriora . Wszystko fajnie cichutko.

Po co? zasilacz był sprawny, dałeś się wkręcić.

Co prawda marny był ten "Mustang" (jeden z najgorszych zasilaczy na rynku), ale wymiana była wskazana wyłącznie ze względu na ... hmmm ... mozliwe późniejsze konsekwencje używania psudozasilacza.

Tyle że dalej mam to samo, tyle, że teraz komp się nei zamraża od razu się resetuje. chyba to jednak płytka główna

Płyta główna ... a potem RAM ... i jeszcze procesor ... całego kompa masz zamiar wymienić, czy poszukasz przyczyny problemu?

Odpowiedz na dwa pytania:

1) czy zamrożenie (teraz restart) występuje wyłącznie w grach używających połączenia z internetem i podczas trwania połączenia?

2) jaki masz modem? (pytanie dodatkowe: ile ma lat?)

Odpowiesz na te - będą następne. Zawsze da się wykryć przyczynę problemów z grami / systemem, tylko czasem zajmuje to dużo czasu.

BTW: firewall i antywirus są obowiązkowe dla użytkownika neostrady, ale każdy z tych programó może powodować dodatkowe problemy. Podaj nazwy i wersje obu programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sytuacja wygląda tak... Cod 2 multiplayer dalej mogę odpalić i nic sie nie wyłącza. Problemik w przypadku guildwarsów. ale jest to dokładnie tak samo jak wtedy, zaczyna sie od tych bardziej wymagających. .

2)Modem Neostrada( Sagem Fast 800-840 ).( Czy to ile mam lat wpłynie na rozwiązanie problemu, czy na twoją ocenę mojej postaci :). 15.) Mam ESET NOD 32 ANTIWIRUS a firewall systemowy(aktywny, blokada połaczeń internetowych(wyjątki neostrada) )

PS. Dodam, że mam (miałem) mało styczności z komputerami(od strony profesjonalnej), także proszę o niezlinczowanie mnie, za niewiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...