Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczawikx

Uszkodzona grafika? Pomoc

Polecane posty

Posiadam kartę ASUS GTX 560 DirectCU II

Sytuacja wygląda tak dzisiaj grałem w BFa po czym dostałem crasha całego kompa (monitor się wyłączył), po ponownym uruchomieniu system już się nie ładował.

Po przeinstalowaniu systemu zauważyłem że na pulpicie pojawiły się artefakty(były w sumie nawet podczas instalki systemu)

oczywiście nie mogę nawet zainstalować sterowników do karty bo za każdym razem kończy sie to zawaleniem całego systemu.

czytałem ze metoda z piekarnikiem może pomóc, i tutaj moje pytania.

Czy to na 100% wina karty graf?

Czy da się jeszcze uratować sposobem z piekarnikiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zaznaczyć gdzie są artefakty, bo szczerze to nie widzę?

fakt głupek ze mnie te ssy moga nie pokazywać u was artefaktów , sa to małe zielone kreski na ciemniejszych polach ekranu i prawie całym pulpicie.Czasami też przy włączaniu systemu ekran mignie na czarno z takimi dużymi zielonymi kwadratami.

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz

ocz 550w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony to nie wyjaśnia czemu nie da się zainstalować sterowników. Szczerze, to trochę dziwna sprawa.

Poza tym tak na dobrą sprawę sama nieobecność artefaktów na screenie jeszcze nie wyklucza winy karty (prędzej to działa w drugą stronę, choć wtedy też niekoniecznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty mogą być spowodowane przestarzałą wersją biosa. Na moim laptopie lenovo y580 zaktualizowałem biosa i problem z głowy.

Nie wiem jak to wygląda u ciebie, w końcu przed crashem ich nie miałeś, nie znam się zbytnio ale może coś ci się z wersją biosa schrzaniło i stąd artefakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży raczej po stronie monitora. Gdyby te artefakty były spowodowane uszkodzeniem karty - byłoby je widać na screenie.

sprawdzałem na innym moniaku i na nowym kablu i to samo niestety

Artefakty mogą być spowodowane przestarzałą wersją biosa. Na moim laptopie lenovo y580 zaktualizowałem biosa i problem z głowy.

Nie wiem jak to wygląda u ciebie, w końcu przed crashem ich nie miałeś, nie znam się zbytnio ale może coś ci się z wersją biosa schrzaniło i stąd artefakty.

a miałoby to taki efekt ? że od razu po uruchomieniu by artefakty skoczyły i problemy z instalacja sterow do k.graf ?

Bios zawsze moge z upgradowac nie zaszkodzi, zobacze jutro

Ja na pewno bym spróbował tą karte na innym kompie przetestować.

zobacze na innym kompie jutro napisze co i jak .

dzięki za pomoc chłopaki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dzisiejszych "testach"

Bios nowy wgrany - to samo

odpaliłem innego moniaka na złączu hdmi - to samo

wsadziłem stare 8800 gs - problem z głowy ;x

No cóż wygląda na to że karta do wymiany niestety. Dziwne tylko że tych artefaktów nie ma jak uwiecznić ssem no ale cóż.

btw. kolega mi mówił że mogę spróbować przelecieć dobra suszarka tak 2cm od karty po lutach , da to coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...