Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Dziwne "zwieszenia" PCeta.

Polecane posty

Cześć Wam.: )

Piszę w takiej sprawie, otóż od pewnego czasu komputer zaczął dziwnie "gubić" swoją płynność jaką miał na początku swojego żywota. Komputer składany był na początku wakacji w tym roku na tym forum. (Sygnatura).

Mianowicie. Gdy gram w jakąs grę - wtedy nie narzekam na ilość klatek itp. Ale chodzi o to, że gdy grę wyłączę całkiem do pulpitu, komputer bardzo się przycina. Nie wiem czy to komputer. Może to wina Antywirusa, czy czegoś innego. Ale nie miałem tak wcześniej. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was wie co może być tego przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pousuwaj śmieci za pomocą programu CCleaner. Możliwe, że nagromadziło ci się trochę syfu, który spowalnia pracę komputera. Jeśli nie pomoże, to wyłącz antywirusa i sprawdź, jak system sprawuje się po wyjściu z gry. Co to za antywirus tak przy okazji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleanera sobie daruj. Fragmentacja rejestru to ostatnia rzecz, której potrzebujesz.

Jak bardzo regularne są te ścinki? Czy wtedy, gdy one występują coś jest uruchomione (np. jakaś przeglądarka internetowa)?

Poza antywirusem napisz jeszcze jaki dokładnie masz system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windows 7 home premium. Mam Avasta:).

Po za grami w które gram przeważnie odpalony jest jakiś mumble, skype , przeglądarka internetowa czasem steam. Sęk w tym , że z jakiś tydzien - 1,5 temu takie sytuacje nie miały miejsca i się troszkę zaniepokoiłem, coś się ewidentnie dzieje. Rozumiem , że jedynie pomoże defragmentacja? Rozumiem, że to taka jakby kompresja tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, fragmentacja rejestru to nieco coś innego i na razie lepiej się tym nie zajmować. Defragmentacja rejestru jest trochę ryzykowna i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Chodzi o to, żebyś tej fragmentacji nie powodował, a niestety programy czyszczące rejestr robią spore dziury w rejestrze, które po wypełnieniu powodują właśnie fragmentację.

Jaką masz dokładnie przeględarkę? Jak dokładnie wyglądają te ścinki? Czy są regularne? Czy podczas tych ścinek nic nie możesz zrobić, czy po prostu komp wolniej działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer po prostu wolniej działa w tych momentach, wcześniej tak się nie działo. Google Chrome .Np. Skończę grać mapkę w BF 3 wychodzę do pulpitu i są dziwne ścinki:). Typu przeglądarka się wolniej włącza, czy jakieś inne programy. Czasem potrafie nawet zgubić fps w grze co też jest bardzo dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...