Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Invar

Artefakty na ATI HD4890

Polecane posty

Witam,

Otóż mam duży problem z moją kartą... Grałem sobie w WoT, była już końcówka bitwy więc wziąłęm grę do paska żeby nie patrzeć bezsensownie na wrak mojego czołgu. Kiedy gra wejdzie do menu głównego myszka idzie na lewy górny róg(tak też było i tym razem). Zmaksymalizowałem grę i moim oczom ukazały się zielone kwadraciki oraz zielone paski. Dałem grę do paska, w tym momencie jakby karta graficzna się odpaliła na nowo i ukazały mi się inne artefakty... Wyłączyłem komputer, odłączyłem kartę ale nie wyczułem smrodu ani żadnych dymów. Wyczyściłem, dałem się ochłodzić i wsadziłem z powrotem. Od początku włączania się komputera widniały 2 białe, szerokie pionowe paski. Komputer się włączył, widziałęm kwadraciki oraz paski(kolrowe), karta znowu się wyłączyła i włączyła i pokazała znowu inne kwadraty i paski. Udało odpalić mi się Mój komputer i HWMonitor ale nie dało rady, po odpaleniu karta pokazała kwadraciki i tak już zostało do restartu... Oto zdjęcia :

v4yywl.jpg

258cmk9.jpg

259ernl.jpg

2h547ib.jpg

ip8vw9.jpg

29csxfb.jpg

Pomożecie smile_prosty.gif ?

@EDIT

Teraz mam inegre i wszystko działa jak należy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to brzmi :/ Karta służyła wiernie przez 3 lata i nie było z nią ŻADNEGO problemu aż do teraz... Rozumiem jakby temperatury były za wysokie ale nie mogły być bo był cały czas odkryty bok komputera. Podejdę gdzieś do sklepu informatycznego żeby ją sprawdzili, dzięki za pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że karta odżywa na jakiś czas. Może to być miesiąc, rok albo tylko parę tygodni. A wszystko przez UE, która zakazała mocnych lutów ołowiowych w bodaj 2006 roku, przez co mamy coś takiego:

http://allegro.pl/ka...ne-4327?order=p

Co do metody. Polega to na zdemontowaniu chłodzenia, dokładnym starciu pasty z rdzenia i zabezpieczeniu folią aluminiową pozostałych elementów karty (poza wspomnianym rdzeniem i pamięciami), czyli np. sekcji zasilania, czy samego śledzia. Następnie trzeba ustawić kartę, na zrobionych z folii aluminiowej kulkach, by stała w miarę pod równym kątem i nastawić piekarnik do około 180C, czekając aż się rozgrzeje. Potem włożyć naszą grafikę na około 9min. Po tej operacji można cieszyć się (przynajmniej przez jakiś czas) sprawną kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...