Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LldB

Resetowanie sie ze specyficznym dzwiekiem.

Polecane posty

Witam, do tej pory nowy komputerek smigal idealnie, ale dzisiaj przy odpaleniu proboje się wlaczyc i w tym samym momencie jest dźwięk jakby cos się zacinalo, po tym komputer proboje jakby na nowo się wlaczyc i dzieje się to samo wkolko, jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze wczoraj instalowałem psy-costam 12.xx.xx. sterowniki do nvidi żeby jedna gra chodzila i tak tez się stało(radeon) ale wczoraj go nie resetowałem i watpie tez żeby to było powodem. musialem go wylaczyc na zasilaczu żeby to się nie dzialo, probowalem go odpalić 2 razy, proszę o wszelkie odpowiedzi. (komputer się wogole nie wlacza nic się nie dzieje tylko dioda od power miga raz razem z tym dzwiekiem i później na nowo z tym samym dzwiekiem i tak wkolko.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację sprzętową komputera (łącznie z dokładnym modelem płyty głównej oraz zasilacza).

Jaki to dokładnie dźwięk? Jak sądzę są to piknięcia, jeśli tak, to napisz jaka jest dokładnie sekwencja tych piknięć (z rozróżnieniem na piknięcia długie i krótkie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego piknięciem tylko bardziej jakby się cos zacielo nagle, naprzyklad jakby talerz w dysku twardym się nagle o cos ocieral i zatrzymal ale bardziej zbliżone do dzwieku który ma o czyms powiadomić niż usterkowym dzwieku i tak za każdym razem jak power się zaświeci w dość krótkich odstępach czasu(1 sec może 1,5), po 7 dzwieku po prostu wylaczylem komputer i nie liczyłem dalej, dalo się wylaczyc trzymając power trochedluzej. 1.Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 2.Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE 3. Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470) 4.Pamięć Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Anniversary Series (KHX16C9X3/8) 5. Karta graficzna MSI Radeon HD7970OC TWINFROZR 3GB DDR5 PCI-E 384BIT DVI/HDMI/2mDP BOX - (R7970 TF 3GD5/OC BE 6.Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088 7. Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 2xUSB3.0 ATX/SSD ready/2x120mm +140 mm bez zasilacza. Przepraszam za taka skladnie tego wszystkiego ale siedze na dość dziwnym sprzęci eteraz. Zapomnialem dodac ze sam dźwięk jest krotki tez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem to zlokalizować ale było ciężko miałem wrazenie jakby było to z gornej części komputera lub przedniej ale musiałbym dluzej posluchac, co do pliku to zapomniałem ze telewizor leci w tle chociaż chyba nie przeszkadza bo dźwięk dokładnie się zarejestrowal, tam jakies dzwieki w tle to całkowicie co innego, jak będzie wymagany lepszy dźwięk to sproboje drugi raz no ale taki mikrofon a pozatym boje się trochę go tak odpalać. http://w227.wrzuta.p..._komputera_lldb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlaczylem w odwrotnej kolejności czyli najpierw dvd a później dysk danych, po odlaczeniu napedu dvd jedyna roznica było to ze ten dźwięk znikl po dysku nic, jak jest bardzo cicho to slychac taki cichy dźwięk jak przy wlaczeniu takie bardzo ciche pik, które zdaje się ze było tez i przed odlaczeniem. Jest to duzy problem bo skladalem komputer pierwszy raz i nie wiem jak gwarancja działa w tym przypadku, musze chyba wiedzieć co zawodzi żeby to wyslac jako ze kazda czesc ma gwarancje osobna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale komputer mimo to nadal nie chciał się wlaczyc, lepiej pozyczyc i podmienić zasilacz o tej samej mocy czy najpierw sprobowac odpiąć wszystko oprócz procesora zasilacza i plyty glownej? Może to moja wina bo zle napisałem na początku, komputer wogole się nie wlacza(wentylatory stoja) a zamiast "reset" powinienem powiedzieć ze proboje jakby się wlaczyc na nowo, ale wygląda to tylko tak być może dlatego ze power miga co 2 sec średnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migająca dioda zasilania oznacza, że płyta jest w stanie uśpienia. Trochę to dziwne szczerze mówiąc. Spróbuj pomerdać myszką lub ponaciskać jakieś klawisze na klawiaturze, gdy ta dioda miga. Jeśli nie zareaguje, to fajnie by było, żebyś spróbował podłączyć myszkę lub klawiaturę na PS/2 (takie prawie okrągłe wejście) i zobaczył wtedy.

Jeśli powyższe nic nie da, to spróbuj zresetować BIOS (szukaj w instrukcji jak to zrobić) i sprawdź co się wtedy stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zamknąć obwód, czyli połączyć te piny czymś, co przewodzi prąd.

Jak to zrobisz, to napisz, czy były jakiekolwiek zmiany, czy nie. Jeśli nie, to najlepiej będzie oddać kompa na gwarancję, bo już się zaczynają bardziej wyczynowe rzeczy typu przekładanie poszczególnych komponentów do innych kompów, żeby zobaczyć co nawaliło (tak na moje oko płyta główna i napęd, ale pewności nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, ale mało prawdopodobne, że to pomoże. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić, czy wszystko jest poprawnie podłączone (najlepiej odłączyć wszystko i podłączyć raz jeszcze), ale raczej wygląda mi to tak, jakby płyta utkwiła w jakimś dziwnym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze jakiś tydzień może 2 przed ta usterka, nagle komputer wszedł w uśpienie bez powodu i nie dalo się nic zrobić, musialem przytrzymać power i uruchomić w ten sposób, wiec może jednak to plyta, przejde się gdzies do serwisu z nim raczej, ale sproboje jeszcze go odpalić z samym procesorem plyta glowna i zasilaczem i potem na nowo podlacze spowrotem, w każdym razie duże dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wyglada na to ze Sevard tak czy inaczej mial racje i trafil w problem w jednym ze swoich postow(podziekowania dla niego i yojo jeszcze raz za zainteresowanie), szczerze z jakiegos powodu w glowie ciagle mialem ze to pewnie cos banalnego ale stwierdzilem ze i tak pewnie nie dalbym rady tego znalezc albo/i naprawic a pozatym nie wolno mi modyfikowac/lutowac czegokolwiek w zaden sposob a pozatym latwiej oddac na gwarancje, wiec zrezygnowany odpialem karte graficzna i szykowalem sie do odmontowania plyty glownej. Przed tym sprawdzilem jeszcze komputer po odlaczeniu karty graficznej i mnie to troche skolowalo bo nagle komputer calkowicie zamilk, nawet start nie migal czy dvd nie wydawal tych dzwiekow, wiec probowalem wypiac po tym zasilanie plyty i cos wyszlo za latwo, jak sie okazalo w tym byl problem od samego poczatku, dysk znowu wydal ten dzwiek przy wlaczeniu, ale od tego czasu juz siedzi cicho przy kazdym kolejnym wlaczeniu komputera.

Czyli ten dysk ustawia sie w jakis sposob tylko za pierwszym wlaczeniem?

Jestem tez ciekawy w jaki sposob zasilanie sie samo odpielo, jako ze nie ruszalem nic, moge sie tylko domyslac ze moze zaczelo sie to w momencie kiedy spinalem kable po raz pierwszy po podlaczeniu i moze potem drgania powoli powoi wyciagnely przewod minimalnie.

Mam jeszcze takie pytanie moja karta grafiki wydaje mi sie ze ma minimalnie inne temp po ponownym podlaczeniu (pewnosci nie mam malo na to zwracalem uwage) Czy w tym Radeonie (7970) temp przy przegladaniu zwyklych stron - 32-33 C,a Przy filmiku yt z pvp z gry powoli podskakuje do 42-44 C, czy to jest normalne?

I jeszcze takie pytanie co do procka czy to ze core 2 ma temp wyzsze o 5 albo 6 stopni (w zaleznosci od ktorego) czy to jest normalne rowniez i co moze to powdowac?

Napisalem to wszystko zeby wyjasnic na czym poelgal problem jako ze probowaliscie pomoc.i z jakiegos powodu mimo 3 prob bios sie nie zresetowal(wszystko po wlaczeniu jest tak jak bylo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to drgania zrobiły coś takiego, to upewnij się, że wszystko jest poprawnie dokręcone, a obudowa stoi na stabilnym podłożu. Drgania niestety mogą przyczynić się do bardziej poważnych awarii.

Jeśli chodzi o temperaturę karty, to wygląda w miarę normalnie, ale dla pewności możesz ją sprawdzić pod obciążeniem (np. za pomocą OCCT).

Jeśli chodzi o procek, to taka różnica w temperaturach normalna nie jest. Pytanie tylko, czy to czujnik się zepsuł, czy naprawdę coś jest nie tak, jak należy. Warto wymienić pastę termoprzewodzącą na procku oraz zamontować chłodzenie raz jeszcze. Jeśli problem będzie się utrzymywał, to będzie to trzeba nieco dokładniej sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...