Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Che

Rozwiązany: Nowy sprzęt. Zamówiony, poskładany i.... lipa.

Polecane posty

Komputer jak w moim poprzednim wątku, oraz jak w tytule. Poskładałem i nie działa.

Po naciśnięciu POWER zaświeca się kontrolka na pół sekundy, wentylatorki się rozkręcają i z miejsca wszystko staje.

Nie ma znaczenia czy dysk i monitor jest podłączony, czy nie. Nie ma znaczenia czy jest włożona grafika, czy nie. Nie ma również znaczenia w który slot jest wsadzony ram, ani w które porty włożone są dysk i dvd. (SATA2, SATA3) Zamieniałem kolejność. Wyjąłem raz jeszcze procek i generalnie 3 razy wszystko posprawdzałem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. U mnie komputer sie wlaczal, ale po 3sekundach sie restartowal. Monitor nawet sie nie wlaczal. Nie dzialal ani na kartcie graficznej ani na zintegrowanej. Odkrecilem i przykrecilem z powrotem processor i zadzialal. Polecam sprawdzenie czy dobrze podlaczyles dyski, czy kazdy ma zasilanie podpiete. Potem sprobuj processor jeszcze raz przykrecic lub go dotknij, zobacz czy do plyty glownej jest dobrze podlaczony. Sprawdz z otwarta obudowa czy wszystkie wiatraczki sie krecza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyłączeniu można go spróbować ponownie włączyć przyciskiem, czy trzeba odciąć najpierw zasilanie?

Sprawdź co się stanie po usunięciu wszystkich kości RAM.

Sprawdź dokładnie, czy piny odpowiedzialne za uruchomienie, reset, LEDki itp. są poprawnie poprowadzone do obudowy. Dla pewności możesz spróbować uruchomić kompa z pomocą śrubokrętu (trzeba przez krótką chwilę zewrzeć piny na płycie oznaczone jako Power On lub pwr lub coś podobnego, szukaj w instrukcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja sprzętu:

http://www.morele.net/inventory/info/8AYkgl/

Martwi mnie drugie gniazdo zasilania na płycie opisane jako 2x4pin 12v ATX

Jednak zasilacz nie ma takiego kabla. W opisie płyty napisali, żeby używać TYLKO kiedy w komputerze jest za dużo sprzętu i może brakować prądu do obsługi.

A może to być wina włącznika w obudowie??

Za każdym razem po naciśnięciu POWER zaświeca się kontrolka i startują wentylatory, jednak od razu gaśnie kontrolka i wentylatory zwalniąją. Mija może sekunda. Po chwili można operacją powtórzyć. Próbowałem przytrzymać klawisz POWER, jednak to nie przynosi skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gniazda 2x4PIN masz podłączone chociaż zasilanie 4PIN, czy nic?

Zgodnie ze specyfikacją na stronie Chiefteca ten zasilacz powinien mieć wtyczkę 8PIN EPS, na tym samym kablu na którym jest wtyczka 4PIN do zasilania procesora. 8PIN EPS podłącz w miejsce 2x4PIN 12v ATX (te wtyczki są kompatybilne) i zobacz co wtedy się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie ma ani jednej wtyczki 8 pinowej. Są dwie 4 pinowe i jedna 6 pinowa z odchodzącym kabelkiem z dodatkowymi 2 pinami. I żaden nie ma takich kształtów jak ten port w płycie. A co z informacją, że to musi być podpięte, tylko w przypadku większej ilości sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złącze musi byc zawsze podpięte... nie wiem, czemu w instrukcji piszą inaczej. Może to nie jest opis tego złącza? Jeśli zasilacz nie ma wtyczki 8pin (najczęściej jest ona dzielona na 4+4pin), to na pewno musi mieć pasujacą 4pin, którą podłączasz do złącza 4pin (powinna pasowac tylko w jednej pozycji).

W każdym razie skoro nie jest podpięte to już chyba wszystko jasne, czemu się nie włącza.

//edit: jak tak teraz myślę to w instrukcji może byc po prostu napisane, że mozna podłączyć wtyczkę 4pin do złacza 8pin, ale w przypadku wiekszych obciążeń zalecane jest podłączenie 8pin - wtedy by to się trzymało kupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają te wtyczki czteropinowe (tzn. kabelki jakich kolorów do nich dochodzą)? Jeśli do jednej dochodzą 2 kabelki żółte i dwa czarne, to jesteśmy w domu. Jeśli dodatkowo do drugiej dochodzą 4 kabelki żółte, to masz wtyczkę 8 PINową, tylko podzieloną na dwie części. Generalnie trzeba to podłączyć tak jak jest w instrukcji. Żółty kabelek to +12V, a czarny to masa (GND).

Wtyczka 4 PIN (ta żółto-czarna) musi być zawsze podłączona w przypadku nowszych procesorów, druga (z samymi żółtymi kabelkami) jest opcjonalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to gniazdko ma takie kształty. Niektóre piny są kwadratowe, a inne takie rąby. kiedy brałem wtyczki i sprawdzałem, to żadna nie pasowała. Jeśli mam podłączyć tylko 4, to znaczy, że jedną wtyczkę. Tylko którą i po której stronie?? Generalnie to wygląda lipnie. Tym bardziej, że piszę na forum z domu, a reanimowany komp, stoi u rodziców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie włozysz wtyczki nieprzeznaczonej do tego złącza, to nie ;) Kształty otworów są specjalnie tak dobrane, by się dało tylko dobrze wsadzić - nic nie forsuj na siłę. Na pewno nie próbuj tez wsadzać do tego złącza wtyczki 6+2pin - mimo że też ma łącznie 8pin, to służy do czego innego i jej wsadzenie mogłoby się skończyć źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem raz jeszcze i to okablowanie na wszystkich możliwych stronach przedstawia się tak samo:

gallery_9168_1013_358463.jpg

I teraz tak, na powyższym zdjęciu skrajnie od lewej masz wtyczki:

- na pierwszej wiązce: 6 pinową wtyczkę PEG, a następnie 6+2 pinową wtyczkę PEG (te wtyczki służą do zasilania kart graficznych);

- na drugiej wiązce (lekko na lewo od tej bardzo grubej wiązki) wtyczki EPS 12V (8PIN), a następnie 4PIN 12V (i to są te wtyczki o które chodzi);

- ta gruba wiązka to główa wiązka zasilająca płytę głównę;

- potem są wiązki z kablami do zasilania dysków itp.

Sprawdź raz jeszcze, czy podłączyłeś wszysko poprawnie. Najlepiej odłączyć wszystko i popodłączać raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wydrukuję sobie tę stronę i jadę. Trzymajcie kciuki.

Dziękuję za poświęcony czas i pomoc. Wrócę to napiszę jak poszło.

Czyli może się okazać, że gość w punkcie nic nie zawinił. Wtedy trzeba będzie usunąć wszystkie złośliwe uwagi na jego temat. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się.

Komputer chodzi. Jutro jadę do sklepu po windows 7, bo szkoda mi do nowego sprzętu instalować starego XP i chyba ładowanie go do drugiego sprzętu byłoby nielegalne. Chociaż starego likwiduje, to nie wiem.

Dziękuję wszystkim za pomoc, poświęcony czas i przede wszystkim cierpliwość.

Złośliwe uwagi na temat sklepu pozwoliłem sobie usunąć, choć chciałbym zaznaczyć, że praktykę pt "Albo płacisz za montaż, albo będziesz miał trudności z uwzględnianiem reklamacji" uważam za nieprzyzwoitą.

To chyba na tyle w tym temacie. Jeszcze raz pragnę gorąco podziękować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...