Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jaszczur358

Problem z nową grafiką

Polecane posty

Witam.

Nie dawno sprawiłem sobie nową kartę graficzną. Wybór padł na GTX 760 od Asusa.

Podłączyłem ją w niedzielę. Wczoraj jednak zaniepokoiło mnie jak po odpalenia komputera na jakieś 3 minuty po pojawieniu się pulpitu ekran zrobił się czarny, tyle że podświetlony, czyli ekran działał. Zrestartowałem komputer i było w porządku aż do wyłączenia (grałem ponad 8 godzin). Dziś odpalam komputer i jest to samo. Restartuje i jest gitara. Dodam, że jak odpaliłem ją pierwszy raz w niedzielę to po tych 3 minutach także ekran był ciemny ale przez chwilkę i potem wróciło do normy. Co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat gdyż zaczyna mnie to irytować. mija tydzień odkąd mam tę kartę, a problem nie ustał. W sobotę musiałem dwukrotnie restartować komputer, ponieważ dwukrotnie po starcie ekran pociemniał. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna. Kabel jest sprawny, bo po podłączeniu drugiego monitora HDMI jest to samo. Nie jest to raczej też wina niedociśnięcia karty, bo po restarcie wszystko śmiga. Wczoraj natomiast, gdy włączyłem PCta dopiero po 16 zaciemnienia nie było. Proszę o pisanie wszelakich pomysłów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem źródło mojego problemu, chyba. Sprawa przedstawia się następująco. Dziś przy włączaniu komputera przyjrzałem się ekranikowi GPU Tweaka na tabelkę GPU Voltage. Przy starcie jest 850 ale bardzo szybko skacze do 1062, a następnie do 1087 i ekran ciemnieje. Wyłączyłem komputer i podłączyłem go innym kablem i to samo. Po zaciemnieniu zrestartowałem. Po restarcie wartość 850 utrzymywała się około minutę po czym skoczyło do 1062 i nic. Później jeszcze skoczyło do 1087 i także nic. Wynikałoby, że karta za wcześnie dostaje tak wysokie napięcie. Czy to wina karty czy zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Mam nowy trop w sprawie. Ostatnio zaczęło się pogarszać, a mianowicie szybciej i częściej zaczął się robić ciemny ekran. Postanowiłem coś jednak z tym zrobić zanim coś poważnego się stanie. Podłączyłem grafikę do drugiego portu PCI Express. Było w 2.0 x16 a zmieniłem na 2.0 x4. Ku mojemu zaskoczeniu po włączeniu było wszystko ok. Dla pewności powtórzyłem to jeszcze kilka dni z rzędu. Dziś chciałem zmienić port z powrotem z myślą, iż poprzednia karta śmigała na x16 więc nie powinno się niż c nim stać. Przełożyłem kartę i po pierwszym włączeniu ciemność. Czy rzeczywiście jest to wina portu? Jeśli tak co mogło to spowodować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios mam zaktualizowany do najnowszej wersji 1.80. Dziś zauważyłem, ze na wejściu PCI Express w karcie przedostatni pin jest jakby ucięty. Pomyślałem, że to może dlatego w szynie x16 następuje przyciemnienie a w x4 nie bo ten pin nie jest w użyciu. Poszukałem w Google i widziałem jedne karty z uciętym drugie z całym. Zamieszczam zdjęcie.

post-461042-0-96503300-1379234212_thumb.

Zależy mi na rozwiązaniu problemu, bo szynę x4 mam nisko i chłodzenie ni daje rady. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...