Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Śledziks

Brak polskich znaków w napisach w formacie *.ass

Polecane posty

Witam,

mam taki problem. Ściągnąłem sobie napisy do film w formacie *.ass (już wiem skąd się nazwa rozszerzenia wzięła) i po pierwsze prawie żaden program mi tych napisów nie czyta, a po drugie jak je odczyta (tylko sub edit player) to zamiast polskich fontów są jakieś krzaczki :( więc mam takie pytanie co muszę zrobić żeby były polskie znaki, albo jakim programem mogę przerobić te napisy żeby wszystko było ok? Od razu mówię, że szukałem napisów w innym formacie i nie znalazłem, próbowałem też programu Subtitle Workshop, ale krzaczki dalej były <_< może ktoś mi pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonwertuj plik napisów odp. programem np. mDVD

Dziękuję za zainteresowanie, ale nic to nie dało, ale w końcu udało mi się rozwiązać problem, rozwiązanie po wielu trudach znalazłem w internecie. Jakby ktoś miał w przyszłości z tym problemy to podaje co trzeba zrobić.

Ściągamy SMPlayera, w menu "Napisy" wybrać: "Użyj Biblioteki SSA/ASS", a w menu Opcje/Ustawienia/Napisy wybrać kodowanie UTF-8 [dla standardu SSA/ASS].

Jak chcemy wrócić do odtwarzania txt, to odznaczamy "Użyj biblioteki SSA/ASS" [można to zostawić, ale najpierw trzeba poustawiać domyślną bibliotekę] i zmieniamy kodowanie na "CP1250" [standardowe Windows]

I to wszystko :) cieszymy się polską czcionką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...