Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hawk1991

Wyłączający się monitor.

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem, i przychodzę tu z nadzieją, że ktoś mi pomoże go rozwiązać. A więc tak, podczas pracy na kompie (czy to granie czy zwykłe przeglądanie stron internetowych) co jakiś czas monitor się wyłącza (brak sygnału, chodź zdarza się też błąd sterownika). Dodam, że dzieję się tak tylko w przypadku zainstalowania sterowników nvidii (na początku myślałem, że to wina nowych sterowników, lecz po instalacji starszych wersji problem dalej występował), a gdy ich nie instaluję i czekam aż zainstalują się te systemowe (bodajże WDDM) problem natychmiastowo znika i wszystko działa jak należy, stąd wyciągnąłem wniosek, że wina nie leży raczej po stronie mojego sprzętu. Lecz znowu problem pojawia się gdy chcę pograć w nowsze gierki i wymagana jest aktualizacja sterów.

Mój sprzęt to:

System: Windows 7 Professional 32-bit

Procesor: Intel? Core?2 CPU 4300 @ 1.80GHz (2 CPUs), ~1.7GHz

Pamięć: 3072MB RAM

Grafika: NVIDIA GeForce 9400 GT

Display Memory: 1747 MB

Dedicated Memory: 499 MB

Shared Memory: 1247 MB

Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)

Monitor: BenQ G922HDAL

Zasilacz: Mode Com Feel-350ATX

Tu dorzucam screeny z temperaturami:

rlg6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że po zainstalowaniu sterów karta zaczyna pracować z wyższą wydajnością i zasilacz może nie wyrabiać z tym, lub też zasilacz ma parametry na tyle niskiej jakości (w końcu to noname), że potęguje problemy z kartą graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ale kiedyś ( mniej więcej pół roku temu) instalowałem stery i wszystko działało więc raczej zasilacz bym odrzucił jako przyczynę (chyba, że się podczas tego czasu coś w nim... hmm popsuło?), ehh może faktycznie to wina karty graficznej, ale skoro nie wiadomo co w takim przypadku zrobić... .Czyli nie widzę innego wyjścia jak wymiana karty skoro próbowałem już wielu rzeczy ale nic nie pomogło zwalczyć problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw, jeśli masz taką możliwość, podmień kartę na próbę (ewentualnie zasilacz) lub też - co chyba w tym przypadku byłoby lepsze - sprawdź kartę na innym kompie. Poza tym sprawdź także jakieś inne sterowniki i porządnie usuń pozostałości starych (klik), względnie zrób format (aczkolwiek raczej wygląda mi to na problem sprzętowy).

@yojo2

Nie znasz Feela? Jaki to noname*, marka znana, acz nieszanowana. =)

*dla mnie zasilacz noname, to taki o którym nie można znaleźć żadnych informacji.

A jakie to informacje można znaleźć o Feelu? Jakieś testy czy coś? :E ~y

EDIT: A takie, iż jest to szrot. Wszak to bardzo ważna informacja, nieprawdaż? ;P (O "prawdziwych" noname'ach nie znajdziesz niczego. Kto wie, może niektóre z nich nie są wcale złe. =])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...