Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Verbit

i7 3770K - wykryto błąd na rdzeniu #0 (oprogramowanie OCCT)

Polecane posty

Witam serdecznie

Złożyłem nowy komputer - i niestety nie chodzi on stabilnie - użyłem więc oprogramowania OCCT, aby sprawdzić gdzie leży problem. Przy sprawdzaniu procesora - niemal natychmiast wykryto błąd... Nie mam doświadczenia więc bardzo proszę mi pomóc przeanalizować sytuację. Błąd brzmi: "wykryto błąd na rdzeniu #0" Oto moja konfiguracja i screeny z wyników:

------------------

System Information

------------------

Time of this report: 8/5/2013, 23:31:35

Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130318-1533)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: MSI

System Model: MS-7758

BIOS: BIOS Date: 04/10/13 14:21:58 Ver: 04.06.05

Processor: Intel? Core? i7-3770K CPU @ 3.50GHz (8 CPUs), ~3.9GHz

Memory: 8192MB RAM

Available OS Memory: 8138MB RAM

Page File: 2838MB used, 13435MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

Zasilacz - Corsair HX750W

Grafa - GTX 770 2GB

https://www.dropbox....1v1o/LGaKLQ4oKd

Wykluczamy przegrzanie wink_prosty2.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Państwa... Okazało się że problem stanowią... RAM'y - mam kości G.SKILL DDR3 2x4GB 2400MHz CL9 TridentX, niestety od początku nie pracowały na taktowaniu 2400 (zawiechy, BSOD) - usadziłem je na 2200 i było dobrze (przez jakieś 3 tygodnie)... Niestety coś spowodowało destabilizację. Teraz chodzą na taktowaniu 1600 sad.png - occt nie wywala żadnych problemów z procem (?!) i wszystko śmiga w porządku. Przede mną długa droga do ustalenia co muszę reklamować - czy płytę główną, czy pamięci - a może procesor?!... Testowanie będzie utrudnione - nie wiem gdzie w mojej mieścince znajdę zestawik który podoła tym ramom na taktowaniu 2400 i wice wersa - nie znajde ram, które mógłbym do zestawu włożyć kwasny.gif. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy ok 1 doszedłem o co chodzi - po czym padłem i poszedłem spać... Zaś do pracy... Dzisiaj będę badał sprawę, zastanawiam się czy podłączenie 5 fanów pod płytę główną nie prowadzi do destabilizacji napięcia... Jestem raczej mało doświadczony w kwestiach prądowych - więc ten pogląd może niektórych rozśmieszyć biggrin_prosty.gif. A reklamować kompa jako całości nie bardzo mogę - sam go składałem :F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pełną stabilność pracy uzyskałem po ustawieniu pamięci na częstotliwość 2000 Mhz. Jednak jak się dowiedziałem od kolegów z elektroda.pl - dzisiejsze procesory i tak obsługują pamięci max 1600 - takie tylko mają instrukcje...

Twój procesor i tak ma kontroler pamięci 1600mhz, więc nie wiem po co brałeś 2400.

- czyli perfidny chwyt marketingowy... Procesor w architekturze haswell też ma instrukcję do pamięci 1600 max - co oznacza że posiadanie ramów o wyższych częstotliwościach, nie ma sensu :S

Oczywiście, lecz ciężko to innym przekazać bo większość leci na duuuże liczby.

A więc dałem się nabrać... No cóż - od trzech producentów słyszy się: XMP - wykorzystać pamięć na maksa! (przyszło co do czego na XMP w ogóle nie poszła confused_prosty.gif); 2400Mhz - ultra szybkie; Płyta główna wspiera 2400; a tutaj ch** du** cy** :S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor i tak ma kontroler pamięci 1600mhz, więc nie wiem po co brałeś 2400.

- czyli perfidny chwyt marketingowy... Procesor w architekturze haswell też ma instrukcję do pamięci 1600 max - co oznacza że posiadanie ramów o wyższych częstotliwościach, nie ma sensu :S

Nie jest to prawdą, bo te procesory mogą wykorzystać i szybsze pamięci. Różnica nie będzie duża, ale jakaś będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...