Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysquff

Ogólne problemy po formacie

Polecane posty

Witam. Z góry przepraszam za mało precyzyjną nazwę tematu, ale nic lepszego nie przyszło mi do głowy.

Ostatnio dołożyłem do komputera dysk SSD, przeniosłem na niego system i sformatowałem drugi dysk HDD, na którym wcześniej znajdował się system.

Na sam początek chciałem zainstalować antywirusa. Wgrałem Comodo Internet Security, ale przy aktualizacji baz sygnatur wirusów występował błąd (próbowałem kilka razy). Odinstalowałem go i to samo zrobiłem z Microsoft Security Essentials. Efekt niestety tez był ten sam.

Dodatkowo mam też problemy z zainstalowaniem Javy. Pobrałem oba instalatory (wersje: 32-bitowa i 64-bitowa), ale kiedy klikam "Install" przez chwilę nic się nie dzieje. Później występuje taki błąd:

Po kilku próbach udało się jednak doprowadzić instalację do końca. Jednak, gdy mój brat uruchamiał Minecrafta (gra oryginalna), po kliknięciu "Play" w launcherze wyskakiwał komunikat: " Program Java? Platform SE binary przestał działać".

Chciałem zreinstalować Javę, ale po deinstalacji nie udało mi się już zaiinstalować jej ponownie (możliwe jednak, że po paru próbach wyjdzie).

Na koniec konfiguracja komputera:

System: Windows 7 64 bit Home Premium

Płyta Główna: ASUS P5K3 Deluxe

Zasilacz: Modecom Volcano 650W PFC

Procesor: Intel? Core?2 Duo CPU E8400 @3.00 GHz

RAM: 3.00 GB

Karta graficzna: MSI NVIDIA GeForce GTX 570

Dysk: 500GB HDD + 250GB SSD

Jeśli ktoś wie, jak zaradzić problemom, byłbym wdzięczny, gdyby tą wiedzą się podzielił. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe problemy tak na pierwszy rzut oka (bez analizy):

- jakieś żyjątko zalęgło się w systemie (i między innymi blokuje aktualizację antywirusów);

- uszkodzony system;

- problem z połączeniem sieciowym (tu może być sporo przyczyn).

No to lecimy.

1. Pobierz i uruchom program OTL (koniecznie z tej strony, w sieci są wersje, które w pewnych sytuacjach mogą uszkodzić system).

2. We wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania. Do tego zaznacz opcje Infekcja LOP oraz Infekcja Purity.

3. Wciśnij przycisk Skanuj.

Zostaną wygenerowane dwa logi. Obydwa wrzuć na forum lub na stronę typu wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- uszkodzony system;

A co przykładowo mogłoby to spowodować?

- problem z połączeniem sieciowym (tu może być sporo przyczyn).

Strony ładują mi się normalnie, gry ze Steama też się ściągają.

Zostaną wygenerowane dwa logi. Obydwa wrzuć na forum lub na stronę typu wklej.org.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu z OTL nie widzę infekcji, ale w skróconym logu z podglądu zdarzeń widać parę złych rzeczy. Niestety nie napisałeś wcześniej o tym, że system potrafi się sam z siebie zresetować.

Wejdź do katalogu C:\Windows\minidump (o ile istnieje), sprawdź czy są tam jakieś pliki i jeśli tak, to skompresuj je i wrzuć na speedyshare, a na forum daj linka.

Jak często zdarzają się resety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to z tego powodu przeniosłem cały system na nowy dysk - http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=216751&st=0&p=3156741entry3156741.

Myślałem jednak, że bluescreeny-resety ustąpiły (ja żadnych nie doświadczyłem, dlatego o tym nie napisałem), ale mój brat, który częściej tego komputera używa, twierdzi teraz, że trzy-cztery wystąpiły. Jak często? Myślę, że rzadko, bo komputer jest uruchomiony prawie non stop przez ponad tydzień (i chodzi mi o granie).

Mówi też, że częściej pojawiają się ścinki. Obraz staje w miejscu, ale po kliknięciu ctrl+alt+delete i następnie Esc wszystko wraca do normy.

Tutaj masz link do Minidump.rar - https://docs.google.com/file/d/0B9R4cRjG_-zDSlh5VVNsTjlMYjQ/edit?pli=1. Mam nadzieję, że nie przeszkadza ci fakt, że jest to na Dysku Google. Jeśli chcesz pobrać całe archiwum, kliknij ctrl+s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Blue Screeny wyglądają na losowe, więc prawdopodobnie dysk, pamięci lub procek,

Zacznijmy od najprostszej rzeczy do sprawdzenia, czyli od dysku.

Wrzuć na forum odczyty S.M.A.R.T. ze wszystkich dysków (np. z programu HDD Scan).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo, ale spróbowałem kilku rozwiązań na własną rękę. Mianowicie:

- wyjąłem dysk D (czyli ten HDD 500GB)

- zamieniłem dwie kości RAM 512MB na jedną 2GB (mam obecnie 4GB)

- sformatowałem komputer jeszcze raz

Niestety naprawiło to problem tylko częściowo. Udało mi się zainstalować Javę, bluescreeny ustąpiły, ale nadal nie mogę zaktualizować antywirusów oraz mam problemy z instalacją różnych programów - uszkodzone instalatory, błędy CRC przy instalacji z płyty, odmowy dostępu. Nie jest to raczej problem sieciowy, gdyż sytuacja wygląda tak samo instalatorami pobranymi z innego komputera (na którym działają normalnie).

Załączam smart dysku C (SSD 250GB):

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...