Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Rozwiązany: Sony Vegas - problem z renderowaniem

Polecane posty

Witam. Mam problem z Sony Vegasem 9. Otóż mam parę materiałów z gier do przerenderowania, ale kompletnie nie wiem jakim kodekiem to zrobić. Chcę uzyskać rozdzielczość HD i tu się zaczynają schody. Jeżeli chodzi o avi, to kompresja praktycznie nie ma miejsca (kuriozum był plik wynikowy większy niż oryginalny). W wmv kompresja trwa strasznie długo (1 minuta w 5 minut), MPEG2 nie ma dźwięku i obraz wydaje się jakiś dziwny. a format Sony daje plik, którego nijak nie mogę otworzyć.

Czy da się tu doinstalować jakieś inne własne kodeki. Ew jaką metodę renderowania byście polecili, oraz pytanie czy Sony Vegas wspiera rendering z użyciem karty graficznej?

Mój PC:

AMD Phenom X2 3.2 GHz

RAM 4GB 1333 GHz

Radeon HD5770

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się używać w Vegasie zewnętrznych kodeków? Mam Divixa, którym bardzo sprawnie robi się pliki MKV HD, i z chęcią wykorzystałbym go przy renderowaniu, bo niestety to co oferuje Vegas nie działa sprawnie (raczej 5min/min materiału przy nawet takim kompie jak mój to nie jest normalne).

EDIT: Format Factory ma jakiś problem ze zrzuceniem mi materiału z Mirilis Action do AVI.

P.S Melon, plus dla ciebie za Alestorm, też ich lubię ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wypróbuje. To z tą konwersją może być w sumie ograniczeniem wersji testowej (aczkolwiek niespecjalnie zachęcającym do zakupów).

Niestety program zawiódł. Konwertuje tylko dźwięk, a obraz substytuuje wizualizacją, bo nie potrafi odczytać go z pliku.

EDIT: Udało mi się znaleźć działający konwerter. To Splash PRO EX też produkcji Mirilisa. Niestety też jest trial ale działa. Temat jakby na to nie patrzeć rozwiązany. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...