Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elhiard

Rozwiązany: Kilka problemów związanych z komputerem.

Polecane posty

Witam.

Z góry podam bebechy mojego piecyka :

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Inter Core i3-2100 @ 3.10Ghz

6 GB Ram

ACPI x64- based pc

Windows 7 Home Premium 64bit

Z chęcią bym podał zasilacz, ale popełniłem ogromny błąd kupując zestaw w komputroniku - no i zerwanie plomb równa się pożegnaniu z gwarancją.Podejrzewam że nie ma innego sposobu na sprawdzenie zasilacza, poprzez jakikolwiek program ?

Pierwszy problem tyczy się sterowników ekranu, sytuacja nie uległa zmianie po aktualizacji.

Ekran od czasu do czasu (2-5 razy dziennie) po prostu wygasa na kilka sekund i po ponownym uruchomieniu dostaję inforamcje o treści :

"Sterownik ekrane przestał działać, ale odzyskał poprawność."

Problem dotyczy sterownika Nvidia Windows Kernel Mode Driver.

Drugim problemem jest zawieszanie/"freezowanie" i komputera.

Zaczęło się około miesiąca temu, na samym początku najczęściej w grach po prostu się zawieszało na kilka sekund i wracało do normy, w tym momencie dzieje się tak również podczas surfowania, pisaniu dokumentów itd. Niestety sytuacja się trochę pogorszyła, bo czasami wymagany jest restart - jedna rzecz która mnie dosyć dziwi, podczas pisania tego tematu komputer się zawiesił, ale myszka nadal reagował chociaż nie mogłem żadnymi skrótami klawiszowymi gdziekolwiek przejść - po 2 minutach zrestartowałem komputer.

Trzecim i nie ostatnim problemem jest problem z klatkami.

Po kilku godzinach pracy na komputerze odpalam jakąś grę/film/filmik na youtubie i po prostu klatkuje, temperatura jest w porządku.Po zrestartowaniu komputera wszystko wraca do normy.

Czwartym problemem są artefakty w BF3, 30-40 minut grania i już są problemy, karta się nie przegrzewa, ale to raczej problem sterowników.Temat poruszany na forum nvidi od 2 lat i nadal rozwiązania nie ma, może ktoś miał podobny problem i go jakoś rozwiązał ?

Piątym jest problem z partycją systemową, nie instaluje tam żadnych gier, nie ma filmów/muzyki - a partycja nadal zasyfiona, ze 100GB wolne są 4.Nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane, ale pamięć po prostu sobie z dysku znika, co jakiś czas jest jej coraz mniej.

Ostatnim, niekoniecznie problemem jest aktualizacja windowsa, po każdym wyłączeniu komputera pobiera mi dokładnie taką samą aktualizacje (2 konkretnie), tak jakby poprzednim razem jej w ogóle nie pobrało. Norma czy coś jest nie tak ? Może to też jest powodem problemu z miejscem na partycji systemowej...

Komputer był dokładnie skanowany avastem i Malwarebytes Anti-Malware - cokolwiek wykryło, zostało usunięte.

Z góry dziękuje wszelką pomoc! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z obrazem i wywalaniem sterownika - na początek, profilaktycznie, spróbuj starszej wersji(usuń dokładnie obecne sterowniki, przeczyść programem Driver Fusion i dopiero instaluj). Mówisz, że temperatury są w porządku, ale mimo wszystko daj screen z programu HwMonitor pod obciążeniem(pograj w coś trochę z uruchomionym programem, najlepiej do momentu pojawienia się artefaktów). Poza tym problem występuje tylko w BF? Dalej, pokaż Smart dysku z programu hdTune(zakładka Health), zrób również test w zakładce benchmark, a następnie zrób screen i też wrzuć na forum. Co do miejsca na dysku, pobierz program CCleaner i usuń zbędny syf, użyj też opcji naprawy rejestru. Poza tym sam sprawdź co zajmuje tyle miejsca, może masz jakieś pliki w moich dokumentach lub na pulpicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, tak więc po zainstalowaniu starszej wersji sterowników jak na razie nie doświadczyłem żadnych problemów ze sterownikami ekranu.

Problem występuje tylko w Battlefieldzie :

Tutaj screen przed grą - http://imageshack.us...8/8233/8hq4.jpg

Po pojawieniu się artefaktów - http://imageshack.us...1/8821/pou0.jpg

Benchmark - http://imageshack.us...1/6346/tfqf.jpg

Smart - http://imageshack.us...593/662/1dh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk posiada masę realokowanych sektorów i to jest prawdopodobnie przyczyną większości, jak nie wszystkich, Twoich problemów. Jeżeli jest na gwarancji to bezzwłocznie złóż reklamację, dysk się jużj nie nadaje do dalszej pracy. Co prawda póki co nie ma kolejnych niestabilnych sektorów, ale i tak przechowywanie na nim danych, a tym bardziej systemu wiąże się z dużym ryzykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...