Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radekb29

Artefakty BF3 GTX 660ti Asus

Polecane posty

Siemano, mam problem, posiadam GTX 660ti niepodkręconą w żadnym stopniu od Asusa i po jakimś czasie gry w BFa pojawiają sie artefakty, temperatura po grze do artefaktów to 53 stopnie, w innych grach narazie nie zaobserwowałem artefaktów, choc nie grałem do tej pory w gry używające sprzętu w takim stopniu jak BF (głównie Mafia II, Fifa 13, WarZ, LoL) jakieś sugestie rady ?

PS. Jak zrestartuje BFa to wszystko wraca do normy. V-Sync oczywiscie włączony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, wszystko jedno jakie problemy (może się nawet komp wyłączyć). Po prostu potestuj kartę z piętnaście minut i tyle (tylko obserwuj temperaturę, ustaw ją - powiedzmy - na maksimum 90 stopni, jeśli zostanie przekroczona - przerwij test).

Możesz testować w taki sposób jak tu opisano, poradnik taki sobie (gość przesadza z ustawieniami temperatury), ale nic lepszego nie znalazłem. =)

P.S. Żadnych screenów nie potrzebuję, jeżeli nie wystąpią anomalie, karta najprawdopodobniej jest sprawna, a Ty masz problem innego rodzaju (być może z samą grą/sterami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda nastepująco, FURMARKIEM boję sie testować bo podobno za mocno obciąza sekcje zasilania, natomiast testowałem pełny test 3DMarkiem i nie wystąpiły żadne artefakty. Tutaj wyniki http://www.3dmark.com/3dm/826939 co dziwne, taktowanie karty jest tutaj "zawyżone" gdyż powinno byc 980 MHZ w Booscie a jest 1019Mhz choć to pewnie niewiele zmienia, w GPU-Z są podane normalne takty takie jak powinny być. Co robić dalej ? Wolałbym uniknąć tego FurMarka. Być może to wina samego BFa gdyż jest odkopiowany od kolegi lecz te artefakty występują po 2-3h a raz przy samym właczeniu, ogolnie na 4 dni wystąpił ten problem 3 razy. Pierw myślałem ze to przez V-Sync gdyż miałem przypadkowo wylączone a teraz właczyłem i znowu sie pojawiły artefakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość, jeśli nie wszystkie 660, same podbijają taktowanie GPU pod obciążeniem - więc tym się nie przejmuj.

Po drugie - jeśli karta nie jest podkręcona, masz dobry zasilacz i niepodkręconego procka - to czemu się boisz Furmarka? Taki Crysis 3 Ultra w HD potrafi podobnie wygrzać kartę.

A za tego odkopiowanego BF to może być smutno (i to może też być sama przyczyna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to jest orginalny BF zakupiony na Origin tyle że odkopiowywałem do siebie na origin żeby oszczędzić ściągania 30 gb.

Sterowniki 320.18, jak jeszcze raz mi sie arty w BFie pojawią to cofam do 314 i zobaczymy co będzie.

Jeszcze potestuje w innych grac, Tomb Raider, Far Cry 3, Crysis'y, żeby zobaczyć czy to nie wina samego BFa bo narazie nigdzie indziej artefaktów nie mialem.

tak to wygląda mniej wiecej jak sie pojawią w BFie aczkolwiek w mniejszym stopniu, głównie obrazki w menu i niektóre tekstury np. murek etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to była gra/sterwoniki bo nie uśmiecha mi sie zostać bez karty na nie wiadomo ile w wakacje na dodatek. Zobacz ten filmik bo słyszałem ze artefakty tego typu to właśnie od sterowników ale nie wiem sam juz. Jak sypnie kolejny raz artefaktami w tym BFie to będę dalej myślał, testowal itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...