Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vainqueur

Telewizory (crt, lcd, plazma, oled...)

Polecane posty

Możecie polecić jakiś TV, na którym można by było pomęczyć konsolkę? Myślę o FullHD do ok. 5 tys. Jednak im taniej, tym lepiej, choć z drugiej strony nie chcę kupić jakiegoś totalnego badziewia.

A może monitor za mniej niż 1500 zł? :) Zdaje mi się że oferty są godne rozpatrzenia.

Dla Xboxa 360 z starszym wejściem (component) http://allegro.pl/item353837931_full_hd_24...y_w_wa_fva.html

Dla PS3 i Xboxa 360 z wejściem HDMI http://allegro.pl/item348856886_monitor_lc...0_bad_pix_.html

Oba monitory są w full hd więc nic tylko grać, cal też mają wystarczająco dużo, by grało się dobrze w 4kę. Have fun :)

Mało czasu do końca aukcji, więc lepiej szybko się zapoznaj co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vainqueur > ja bym polecal jakas LCD 32"+. Osobiscie najwieksze zaufanie mam do samsunga i lg. Takze tylko na ofercie tych dwoch marek bym sie skupil.

Plazmy odpadaja w przedbiegach.

Minimum 32 cale, bo jak usiadziesz kilka metrow od ekranu to obraz bedzie za maly. Ja do HD bym bral chociaz ze 40, na mniejszych poprostu nie widac detali.

Jesli chcesz HD, no to rzecz jasna tylko te produkty, ktore maja Full HD (rozdzielczosc HD 1080: 1920x1080).

Co do grania w Full HD > ja bym za bardzo nie liczyl, ze XBox to wytrzyma. Widzi mi sie, ze co niektore gierki moga sie ciac przy tak duzej rozdzielczosci. Nie wiem, tez czy ta konsola wogole obsluzy taki format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakiś konkretny model? Bo ja szczerze powiedziawszy nie mam o TV bladego pojęcia.

Oczywiście, chodzi mi o FullHD, jednak cena to ostatecznie 4500 z małymi odchyłami.

X0 odpada, raczej bd podpinał PS3.

Co myślicie o tym? Z tym, że nie wiem ile takie coś cenią, TV bd kupował w zwykłym sklepie, nie na Allegro. Jednak myślę, że różnica cenowa nie będzie jakaś strasznie duża

TV 2- klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś TV, na którym można by było pomęczyć konsolkę? Myślę o FullHD do ok. 5 tys. Jednak im taniej, tym lepiej, choć z drugiej strony nie chcę kupić jakiegoś totalnego badziewia.

Bardzo zachwalana plazma i cena w Twoich możliwościach ---->> http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/228979

No chyba, że LCD byś wolał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy maja koszmarny pobor mocy. Nie wiem jak dokladnie na ich tle wypadaja LCD'ki, ale plazmy strasznie sie grzeja podczas pracy.

Plazmy maja mniejszy kontrast od LCD.

Pierwsze plazmy mialy raczej kiepskie mozlwosci w porownaniu z LCD. Teraz pewnie technologia poszla naprzod. Najlepiej idz do jakiegos duzego sklepu i popatrz sobie na rozne ekrany. Zobacz ktory daje najladniejszy obraz Twoim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - czy przy telewizorach LCD (akurat w moim wypadku 42") widać znaczną różnicę między obrazem 1080p a 720p? Do LCDka będzie podłączone PS3 + telewizja n.

Pytam, bo słyszałem opinie, że z odległości ponad półtora metra już nie widać żadnej różnicy między tymi dwoma trybami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - czy przy telewizorach LCD (akurat w moim wypadku 42") widać znaczną różnicę między obrazem 1080p a 720p? Do LCDka będzie podłączone PS3 + telewizja n.

Pytam, bo słyszałem opinie, że z odległości ponad półtora metra już nie widać żadnej różnicy między tymi dwoma trybami...

Mimo wszystko widać więcej szczegółów miedzy 1366x768 a 1920x1080. Gołe liczby niewiele mówią, ale mozna przygotowac 2 pliki (albo przerobic panoramiczne foty) o takich rozdzielczościach i porównać na kompie w trybie nie full screen.

Vainqueur - jeśli jest napisane na aukcji ze 1920x1080, to tyle powinno byc. W razie czego mozesz zwrócić TV do 10 dni (takie prawo przysługuje kupującemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, jak to jest w praktyce - wiesz, obraz w ruchu (film, gra)... Poza tym - z jakiej odległości można uchwycić tą różnicę szczegółów? Z 3-4 metrów będzie to widoczne? Warto dopłacać 2000zł za full HD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat;) Chodzi o to, że po tylu miesiącach gry na 26 calowym SD (X360) przyszedł czas na kupno jakiegoś małego cacuszka LCD HD Ready. Pokój ma powierzchnię około 13 m kwadratowych, więc jest dosyć mały. Myślę więc na TV od 26 - 32 ". Miejsca na biurku nie jest dużo więc raczej padnie na tą mniejszą opcje. Ważne tylko zeby to było HDReady, bo od czytania napisów na SD głowa boli...TV ma służyć też do ogladania telewziji, ale to tylko 1/4 jego zastosowań : D Reszta granie.

Cena? Jak najmniejsza, max. do 2 tysiaków. Żeby miało tylko jasne, żywe kolory;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuuuu... za 5tys, to mozna niezle cacuszko juz kupic. Do gier na xboxie,psx,2,3 Ummmm.... Ja polecam jednak samsunga, odradzam panasonic, Thomson jest bardzo jakosciowo dobry,lecz drogi. Lecz oczywiscie Sony tez wporzadeczku.

Kwotą do 5 tys.- mozna zakupic juz 42calowy telewiozr LCD.

Wiec, np.moje typy: do konsol to: Sony KDL-40E4020 40cali.

drugi moj typ to: LG 47LG5000 - 42 cali FULLhd

OSobiscie mam w domu 52 calowego kolosa i na imprezy schodze z komputerem i podlaczam go.

Oczywiscie kazdy chyba wie ze telewizor jako monitor nie sprawdza sie na dlugo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem jak podpiąć telewizor pod kompa, mam karte grafiki 8800 GTS 320, i sie zastanawiam czy można podpiąć się bezpośrednio jak monitorek,

dopiero myśle żeby jakiś telewizorek kupić, ale słyszałem że sharp robi dobre, wiele osób tak mówi, a za 3000 tysie można już jakąś 32 calówke wybrać,

co do plazm, to podobno zapamiętują obraz ktury długo wyświetlają, czyli że celownik z gry moze być widoczny jeszcze długo po skończeniu rozgrywki przeszkadzając podczas oglądania filmu, juz kilka razy słyszałem taką wypowiedź w NDSN w CDA przynajmniej raz, więc myśle że to sprawdzone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, musialbys kupic bardo dobry telewizor do tego typu rzeczy, poniewaz telewizor jest przeznaczony do poruszania sie obiektow , caly czas jest dynamika, kiedy np masz wlaczony komputer i wyswietla Ci ten sam obiekt kilka minut,godzin deskop sie nagrzewa, mozesz go po prostu spalic, tudziez zepsuc jakas niepozadana rzecz.

Oczywiscie nie jestem przeciwnikiem , ale jesli chcesz miec raz monitor a raz TV to raczej szybko mozesz zepsuc pudelko.

LCD jako sam monitor jest pewnym dobrym rozwwiazaniem. Ponoc im wiekszy tym lepszy ;]

Jesli chodzi o parametry zwiazane z rozdzielczoscia. GLownie, jesli chcesz kupic TV LCD to odswierzanie bedzie na poziomie 60HZ. To jest norma, rozdzielczosc sama powinna sie ustawic, jesli nie to ustawia sie po prostu w opcjach, jaka bardziej nam pasuje.

Ale i tak najlepsza jakosc zapewni nam - poczciwy telewizor typu CRT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec tutaj opisze swój problem. Kupiłem ostatnio tv LCD i chciałbym go podłączyć do komputera, nie wiem tylko jaki kabel/wejście wybrać aby była lepsza jakość obrazu. Mam do wyboru kabel s-video oraz pc-in (jakbym to kupił chciałbym podłączyć do karty graficznej do wejścia dvi- bo mam wolne d-sub zajęte), potrzebuję w miarę długiego kabla(3-5m) tylko nie wiem czy w sklepach takie sprzedają czy trzeba zamawiać. Jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z wyświetlaniem obrazu tzn. czy obraz jest widoczny na monitorze i telewizorze czy tylko na jednym ekranie. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanko dotyczące telewizora LCD i jego rozdzielczości. Otóż mój telewizor niby nie obsługuje rozdzielczości wyższych niż 1024x768. Ale po odznaczeniu opcji "ukryj tryby, których ten monitor nie może obsłużyć" we właściwościach monitora mogę ustawić wyższą rozdzielczość (1280x768), dzięki czemu nie mam już czarnych pasków po bokach ekranu a obraz staje się w pełni panoramiczny bez żadnego rozciągania.

Nie jestem specem, ale czy tak można? W sensie, nie uszkodzę tak telewizora? Jest to bezpieczne? Takie wymuszanie rozdzielczości, jakby nie patrzeć. Z góry przepraszam za swoją ogólną niewiedzę w sferze telewizorów LCD;) Być może pytanie jest banalne, ale chciałbym wiedzieć czy mogę spokojnie korzystać z wyższych rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszym artykule z 07/2008 o telewizorach nie chce nawet słyszeć o LCD xD

Więc jaki TV polecalibyście? Kwota to tak do 3 tys złotych patrząc na Ceneo.pl i Skąpca, a nie w "normalnych" sklepach.

Myślałem o Panasonic TH-42Pz8. Dobry?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem nowy telewizor.

Samsung LCD model LE40A330J1.

Zastanawia mnie jednak, że w sklepie obraz w nim był wręcz bajeczny, ale gdy podłączyłem go u siebie, to jest taki troszkę rozmazany. (nie jest już taki ładny jak w sklepie...)

Czy jest ktoś, kto może się zna na tym i mógłby takiemu nowicjuszowi, jak ja, jak ma ustawić obraz w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Series 4 (ten jest z serii 3) ale nie zauważyłem, by poza ostrością, kontrastem itp. oraz kilkoma trybami (na pilocie - E. Mode zdaje się) można coś było zmienić, by obraz był jak nei z tej bajki..przypuszczam, że w sklepie był puszczony obraz w High Definition, a nasza polska TV poza satelitarną / kablówką nie nadaje jeszcze HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu już o telewizję satelitarną, ale nawet o DVD. :angry:

Gdy oglądam najnowsze produkcje, typu "Hancock", to "Krew mnie zalewa".

No ale cóż, najwyraźniej nie jest mi dane oglądanie TV w High Definition... :(

Pozostaje chodzić do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat ale mam pytanie co do podłączenia TV do kompa. Otóż podłączam kabelek s-video do karty(ati 3850) i euro do kompa i mam problem gdyż obraz jest słabej jakości(w CCC biorę clone deskop czy jakoś tak) jak to poprawić co trzeba zmienić?? Proszę o POMOC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...