Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

undeer

Rozwiązany: Jaki Linux?

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Otóż szukam jakiejś przystępnej wersji Linuxa, dla starszej osoby, ze stosunkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi (konfiguracja lapka), ponieważ aktualnie zainstalowany na tym komputerze XP z SP2, muli niemiłosiernie, uniemożliwiając nawet płynne korzystanie z przeglądarki (zresztą nawet flash nie chce się zainstalować (sic!)).

Komputer ma służyć do pracy typowo "biurowej", czyli ogólnie rzecz biorąc do: surfowania po necie, niekiedy obejrzenia jakiegoś filmiku czy posłuchania muzyki, pracy w edytorze tekstu czy wysłania emaila.

Oprócz dobrej optymalizacji sprzętowej chciałbym, żeby system miał w miarę przejrzysty interfejs, który nie sprawił by kłopotu, bardziej niedoświadczonemu użytkownikowi.

Liczę na wasze propozycje wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Linux Mint XFCE. Wybierz wersję 32 bitową (albo 64bit jeśli jesteś pewien, że twój procesor tak pracuje). Dla początkujących w sam raz, przystępny, a wersja XFCE jest najszybsza i najbardziej stabilna.

Osobiście sprawdzałem wersję 14 (najnowszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem procesora w grę wchodzi wersja tylko 32 bitowa. Nie wiem, czy sprawdzałeś specyfikację kompa na którym ten system ma pracować, ale Mint jak na moje oko ma minimalnie zbyt duże wymagania (mam 256MB RAM, a potrzeba 384MB), więc raczej odpada, pomimo dość fajnego interfejsu tongue_prosty.gif

Potrzebuję czegoś, co będzie płynnie chodzić na tym złomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xubuntu póki co wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem. Ściągam jego czystą wersję, bez żadnych mixów (12.10), ale może jest jeszcze jakaś edycja Xubuntu godna polecenia? Polecacie szczególnie jakiś numerek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chyba jednak skłonię się ku temu Lubuntu biggrin_prosty.gif

Czytałem, że jeżeli chodzi o płynność, to podobno "L", rzeczywiście lepiej wypada od Xubuntu, na maszynach z mniej niż 512 RAM, a w moim przypadku oczekuję przede wszystkim efektywności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...