Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

albertozaur98

Rozwiązany: Internet w neti

Polecane posty

Do 20 Mbps to nie jest żaden chwyt. Tzn. jeśli będziesz miał 2 Mbps też mieścisz się w do 20 Mpbs. Nie ma czegoś takiego jak ping rzędu 10-30 ms. Ping do serwera "za ścianą" będzie powiedzmy <1ms ale do USA może być to ~200ms. Jest to sprawa indywidualna, której nie da się określić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie: mam internet z Netii, założony jakieś 3 lata temu, prędkość 4 mb. Płacę jakieś 65 złotych. I teraz chcę przejść na tańszym, również z Netii, tyle tylko co wybrać? Chodzi mi o to, że oferują szumnie internet bez limitów, ale kwestią otwartą pozostaje jego prędkość, znaczy teraz, mimo wszystko mam gwarantowane 512 kb na sekundę, obojętnie o jakiej porze dnia i nocy, a ten internet bez limitów, cóż, bardzo przypomina mi internet miastowy u mnie, który oferuje wielką prędkość, tylko jeśli niewielu ludzi akurat z niego korzysta. No i teraz zastanawiam się, czy z tą ofertą nie jest to samo. Może ktoś mi poradzić, czy warto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet w Netii bez limitów oznacza mniej więcej tyle ile wyciągnie twoje łącze. W sieciach typu ADSL jest to max. 24 Mbps przy ADSL2+. Praktyczie pewne, że nie będzie wolniej niż 1-2 Mbps, a może być zdecydowanie szybciej. Na stronie Netii z tego co pamiętam masz możliwość sprawdzenia ile wyciągnie twoje łącze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chodzi mi oto, czy nie będzie wolniejsze niż te 4 mb, to znaczy czy przypadkiem prędkość złącza nie jest uzależniona od ilości osób obecnie z niego korzystających; mam na myśli przypadek kiedy wieczorem jest większa szybkość internetu ponieważ więcej ludzi śpi, niż z niego korzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna. Gwarancji nie da ci nikt, nawet Netia, co nie zmienia faktu, że jakiego internetu byś nie wziął może być to samo. Przypadki gdzie internet spada drastycznie gdy więcej osób korzysta z linii są sporadyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niby tak, ale w tym obecnym wiem, że to nędzne 4 mb, ale za to mam gwarancję, że zawsze mam 512kb, i oto mi się rozchodzi... Wujek wziął z UPC internet i na dzień dobry na drugi dzień była przerwa w dostawie od 8 do 13. Z netią nigdy nie miałem tych problemów, tylko, że żadnej innej oferty już nie mają poza "nielimitowanym internetem"... Ale cóż, dzięki za odpowiedź. Temat, myślę że, do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...