Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

observer

Problem z przejściówką IDE-SATA

Polecane posty

Witam, mam problem z zakupioną na allegro przejściówką IDE-SATA. Posiadam płytę główną z wejściem IDE. Niestety przejściówka w ogóle nie widzi mojej nagrywarki z wejściem SATA. Wprawdzie świeci się światełko zasilania przejściówki ale niestety Windows nie widzi mojej nagrywarki (nie pojawia się komunikat "znaleziono nowy sprzęt"). Nie wiem czy trzeba coś zmienić w biosie czy zainstalować jakieś sterowniki? Bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić nową płytę główna. http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...elny,id,30021/#

Jednak chcę zostawić stare dyski oraz napęd DVD, które mają wejście ATA. Płyta ma tylko JEDNO wejście ATA, a więc starcza na podłączenie tylko dysków, a muszę połączyć także napęd.Płyta ma za to 6 portów SATA lecz dyski są ATA. Nie wiem jak podłączę DVD. Pomóżcie!

Myślałem o przejściówce ale z tego co zrozumiałem to wtyka się ją w płytę i łączy kablem SATAz dyskami. A ja chcę na odwrót!. Czy tak będzie działać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musiałbyś kupić kilka takich przejściówek, to bardziej opłaciłby Ci się zakup kontrolera ATA 133 w formie karty PCI. W Komputroniku takie urządzonka są w cenach już od 60 zł, więc na pewno możne je dostać gdzie indziej jeszcze taniej :).

Poza tym takie rozwiązanie ma przewagę nad przejściówkami - jest pewniejsze. Niestety, z doświadczeń własnych wiem, że wszelkiego rodzaju przejściówki potrafią być bardzo chimeryczne :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, by takie coś miało miejsce. Kontroler będzie dostępny tak, jak każde inne urządzenie na PCI, tak samo dostanie potrzebne zasoby. Wirtualizacją zasobów zajmie się już system w oparciu o dostarczone wraz z kontrolerem sterowniki. Można nawet zabootować kontrolera IDE na PCI, byle tylko kontroler posiadał bootowalny BIOS. Poza tym, w BIOSie trzeba wybrać odpowiednią kolejność wyszukiwania systemów na urządzeniach. Dyski podłączone, będą widoczne prawdopodobnie jako napędy SCSI.

I zgodzę się z opinią, że kontroler jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...