Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawias

Jaką wersję DirectX-a wybrać?

Polecane posty

Witam. Planuję zaktualizować sterowniki do karty graficznej, jednak nie wiem, czy zainstalować potem DirectX 9.0, czy może jednak jakąś nowszą wersję. Jak to wygląda? Mam Vistę Home Premium 32bit SP2, Radeona HD4650. Są jakieś istotne różnice między poszczególnymi wersjami i czy mogę w ogóle na swoim PC zainstalować najnowszą?

Proszę o jakieś porady, pozdrawiam.

PS Przepraszam, że tak chaotycznie, późno już. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... "Zaleca się instalację bibliotek Directx po każdorazowej instalacji sterowników od karty graficznej i karty dźwiękowej"

Ten wpis pochodzi z FAQ dotyczącego aktualizacji sterowników, z tego forum. Czyli, skoro mam Vistę, nie muszę jednak ich instalować? A może opłaca się przesiąść na Dx11?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectX to skład bibliotek które wspomagają grafikę w grach, między poszczególnymi wersjami zwykle są istotne różnice w grafice kosztem większego obciążenia karty graficznej. To z jakiej wersji DirectX możesz korzystać zależy od jaki system operacyjny oraz kartę graficzną posiadasz;

Np. Seria kart graficznych Radeon HD3xxx/HD4xxx = DirectX 10.1, HD5xxx/6xxx/7xxx = DirectX 11 ... System operacyjny Windows XP = DirectX 9.0, Vista oraz 7 = DirectX 11, Windows 8 = DirectX 11.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę: do Visty trzeba zainstalować poprawkę, aby korzystać z DX11 (oczywiście też trzeba mieć kartę, która go obsługuje). Czasami bywają z tym problemy i wcale nie jest tak łatwo (nie wiem, jak mogłem o tym zapomnieć, sam pewnemu znanemu użytkownikowi pomogłem rozwiązać ów problem o_O). Jeszcze raz powtórzę: w Vistę "wbudowany" jest DX10 a w 7 DX11, więc nie trzeba niczego ściągać (aktualizacje to oczywistość). Natomiast, bardzo opłaca się "dogrywać" biblioteki DX9 (czyli, w sumie całego tego Directa), nie zmieni to nam tego, iż mamy DX10/11, a jedynie doda konieczne pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uzupełnienie DirectX'a to zalecałbym pobranie tego:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

Oczywiście DX10 jest jeden, nie ma jakiś a, b, czy c, dlatego jaki jest to jest i tego nie zmienisz, jedynie przez Windows Update.

Na tej karcie i tak nie polecałbym korzystać z DX10, ponieważ jest na tyle słaba, że DX 9.0c to wg mnie maksimum. Nowe DX w kartach to głównie chwyt marketingowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, jednak zastałem inny problem: pobrałem sterowniki, odinstalowałem poprzednie, instaluję te i wyskakuje błąd: "brak sterownika wykrywania", lub coś w tym stylu. I klops. Z resztą już drugi, bo kiedyś już raz próbowałem reinstalować sterowniki, z tym samym skutkiem. Wówczas instalowałem najnowsze i sądziłem, że moja karta (HD4650) jest na nie za stara i pobrałem starsze, ale skończyło się to tak samo: przywracaniem systemu. Ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas instalowałem najnowsze i sądziłem, że moja karta (HD4650) jest na nie za stara i pobrałem starsze, ale skończyło się to tak samo: przywracaniem systemu. Ech...

Przecież jeżeli na stronie AMD wybierzesz twój model karty graficznej i są tam jakieś sterowniki to znaczy że są one specjalne dla tej karty także nie może być ona na nie "za stara" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

post-470544-0-45808000-1355779689_thumb.

Wpisałem w pola dane swojej karty, po czym przeniosło mnie do strony

post-470544-0-61654300-1355779309_thumb.

stąd pobrałem sterownik (górny link), jednak nie chciał się zainstalować, jak wspomniałem wcześniej. To była pierwsza próba. Do drugiej ściągnąłem sterownik stąd:

Previous Catalyst? Display Drivers for Windows Vista (32 bit)

I było tak samo. Przestudiuję jeszcze podany wyżej poradnik, może coś da się zrobić inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...