Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marmur82

Rozwiązany: Nie startuje wentylator na procesorze

Polecane posty

Hej

Mam problem jak w temacie. Wymieniłem sobie chłodzenie z boxowego na http://www.arctic.ac/en/p/cooling/cpu/3/freezer-13.html. Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją. Na stópce była już zaaplikowana pasta więc tylko zdjąłem boxowe chłodzenie i nałążyłem nowy cooler. Kabelek od wentylatora 4-pinowy podłączyłem do złącza cpu-fan na płycie. Mój procesor to Phenom II X2 555BE, płyta główna Asus M4N75TD. No i jak włączam komputer to wyskakuje CPU-Fan Error, bo wentylator na procesorze w ogóle się nię kręci. Ma lekki "zryw" na samym początku ale właściwie w ogóle nie działa. Pozostałe 2 wentylatory na obudowie działają normalnie. Jeden jest podłączony do 4-pinowego złącza CHA-FAN 1. Drugi do 3-pinowego CHA-FAN 2. Poza tym na płycie jest jeszcze złacze 3-pin PWR-FAN. Wszytko jest założone poprawnie, wszystkie kable podłączone, jeśli zignoruję cpu-fan error to komputer normalnie staruje do windowsa. W BIOSie oczywiście widzi i podaje prędkości 2 wentylatorów obudowy natomiast wentylatora cpu w ogóle nie widzi i pokazuje N/A. Zmieniam też w biosie w Power Menu/Hardware Monitor funkcję CPU-Q Fan Function na Enabled, dalej Fan Type na pwm fan, i w końcu w CPU Q-FAN MODE na Optimal, żeby obroty regulowały się automatycznie w zależności od temp. procesora. ALe to też nic nie daje. W instrukcji do płyty mam przy złączu cpu-fan napisane że wspiera wentylatory o mocy max. 1A (12 W) - może to o to chodzi. Wentylator kręci się jak w niego dmuchnę, więc nic go nie blokuje czy coś takiego.

Macie jakieś pomysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlączam wentylator od chłodzenia do gniazda cha-fan 1 też 4-pin to też nie działa; z kolei wentylator zewnętrzny z obudowy 4-pinowy podłączony do gniazda cpu-fan działa dalej normalnie; wyglada więc na to że z gniazdami jest wszystko w porządku; coś nie tak jest z tym wentylatorem na chłodzeniu

moc tego wentylatora na chłodzeniu? mhmm nie jestem pewny co podać, więc napiszę to co jest na opakaniu:

Fan Speed 600-2000 rpm (controlled by pwm)

Air flow 36,4 cfm/ 61,8 m3/h

Max. cooling capacity 200 Watts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...