Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

powerdvl

Rozwiązany: Win 7 Upgrade

Polecane posty

Witam. Mam pytanie związane z upgrade windows xp do windows 7. Jeśli posiadam Windows XP 32 bitowy a mój procesor obsługuje systemy 64 bitowe, to czy mogę zrobić "upgrade" do windowsa 7 64-bitowej wersji?(oczywiście wszystko oryginalne) Czy nie ma takiej możliwości? A może jest tylko z usunięciem wszystkich danych? Chodzi mi o dokładne wytłumaczenie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czyli jeśli kupię np windows 7 normalny, nie upgrade to będę mógł zrobić tzw migrację? I gdzie najlepiej kupić takiego windowsa? Na allegro znalazłem za 340 zł najmniej (Win7 home premium OEM), czy można w jakimś szczególnym sklepie kupić taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zrobić instalacji nakładkowej systemu x86 na x64. Problemem w tym wypadku jest niezgodna architektura (całkowicie niezgodna, nie ma tu żadnych metod na ominięcie) a nie licencja. Swoją drogą - nie jestem pewny czy można uaktualnić XP na Windows 7 oraz nie mam możliwości przeprowadzenia takiej próby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze raz link. Właśnie to o czym piszesz jest nie możliwe ze względu na niezgodność architektury - nie da się odpalić instalatora 64 bitowego systemu pracując pod systemem 32 bitowym. Można by nad tym dyskutować gdybyś miał XP w wersji 64 bitowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by nad tym dyskutować gdybyś miał XP w wersji 64 bitowej.

Tu też mogłyby się pojawić problem. 64-bitowy XP jest nie do końca zgodny z 64-bitową Vistą czy WIndowsem 7.

Tak, czy siak bezpośredni upgrade z XP do Windowsa 7 nie jest możliwy (jest za to możliwy do wykonania upgrade pośredni), a upgrade z systemu x86 do x64 jest w ogóle niemożliwy. Czyli jesteś skazany na zgranie ważnych danych i instalację ręczną. Tu nie ma co kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie podsumowując. Mogę zrobić czystą instalację z płyty aktualizacyjnej windows 7 posiadając windows xp bez problemu, tylko nie mogę zaktualizować z zachowaniem danych tak? Jeśli dobrze myślę, mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas tej czystej instalacji stracę wszystkie pliki z całego dysku czy tylko z partycji, na której będzie się znajdował windows 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...