Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szybki123

Bluescreen, zawieszanie gier

Polecane posty

Witam wszystkich na forum.

Od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem.

po jakimś czasie grania (40min - godzina) w NBA 2k13 następuje zawiecha, czarny ekran i dziwny dźwięk.

To samo w Civilization V ale po znacznie dłuższym czasie z reguły.

Tylko reset komputera pomaga bo nawet jak uda mi się zamknać daną grę poprzez ALT+F4 to ponowne jej właczenie nie ma racji bytu zaś w filmach są artefakty i dziwny dzwięk. Należy wówczas uruchomić ponownie komputer.Mniej wymagające gry chodzą dobrze, chociaż nie tylko - np w Dishonored mogę grać (grałem ok 2h i nic się nie działo). W Stalker Czyste Niebo też grałem ok 3h i było ok.

Ostatnio miałem też na CIV 5 blue screen, oto kod błędu:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA8003EDD4E0

BCP2: FFFFF88006D95EFC

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\102412-37814-01.dmp

C:\Users\Faz\AppData\Local\Temp\WER-54179-0.sysdata.xml

Czy to wina karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, lecz niekoniecznie. :)

Na początek reinstaluj/zaktualizuj/zmień sterowniki karty (zrób to "porządnie" - klik). Poza tym użyj programu HWMonitor, pograj w coś ze dwadzieścia minut (program niech działa w tle) i daj screena z temperaturami.

BTW, podaj konfigurację kompa, system oraz markę model i moc zasilacza. Niczego nie podkręcałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phenom II x4

ASROCK Extreme3

4GB RAM

HIS 4850 512

WD 250GB

Pentagram 460W

Grałem 40min w Dishonored, bardzo sporadycznie pojawiał się na ułamek sekundy szary pasek wszerz ekranu, podobnie w Civ 5, bardzo sporadycznie się on pojawia. Nie przeszkadza to w grze, jest niemal niezauwazalne i na tyle rzadkie, ale jednak...

Screen z programu ktorego prosiłeś po 40min Dishonoreda: http://ifotos.pl/zob...jpg_xxnxwsp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest temperatura AUX?

Podczas 2 minutowego testu GPU w tym programie CCTP, wykazalo mi 23tyś (!) błędów... W trakcie testu na srodku ekranu migał ten szary pasek ktory wystepowal w grach, ktory opisywalem.

Powtórzyłem test tym razem na 10min i wykrył 19806 errorów, pasek był.

Choc w podsumowaniu testow, na diagramach jest zapis NO ERROR, to w programie, w lewym oknie podczas testu licznik co chwile wybijal wieksza liczbe bledow, na przeszlo 19tys konczac...

Nic juz z tego nie kumam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina zasilacza, to raczej powinien nastąpić restart / wyłączenie kompa, zwiecha czy BSoD.

A AUX najczęściej nie jest niczym, a w tym przypadku - na pewno, ponieważ wynosi 128 stopni (ta wartość zawsze wtedy występuje).

EDIT: @down - I właśnie (m.in.) dlatego to bzdura, hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam doświadczenie w tej sprawie bo prawie 3 miesiące nie mogłem pograć poprzez właśnie "Zwiechy i Bluescreeny" jeżeli masz Radka to napewno wina karty :D Wkońcu sam otrzymałem od serwisu zepsutą kartę i przez prawie 3 miesiące nie mogłem w głupiego Overlorda jedynke zagrać :D Teraz przyszła grafa od Nvidii i wszystko śmiga.....Nawet nie próbuje się zaciąć :) I też tak miałem ,że czasami grałem ,ale ja cały dzień i nie było zwiech ,a na drugi włączyłem kompa i już zwiecha w menu :) Tak więc ja się dobrze na tym nie znam ,ale wiem jedno ,że karta może być odrazu podejrzana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w zasadzie potwierdziło się to co mówilem - Karta.

Została wymieniona na GTX 260 896MB po cenie (okazja od znajomego) to w dodatku wydajniej jest.

Mówię "póki co" ponieważ, mam ją dopiero od dziś.

Na chwilę obecną proszę o zamknięcie tematu, gdyby problemy powróciły, poproszę admina o ponowne otwarcie.

Dziękuję za zaangażowanie, poświęcony czas i cenne uwagi.

Pozdrawiam

======

Update:

Ta karta ponoć w stresie potrafi "zeżreć" 340W?

Czy Pentagram 460W podoła? Proc niby 120W już sam pobiera, ale ma zmienione napięcie ma na 1.250 co ma zmniejszyć pobór do 90W.

Proszę o jakąś opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ yoyo:

Nie mogę odnaleść linku do testu, który dziś gdzieś widziałem, że w stressie może ona pociągnąć nawet 330W. Ale w innych już piszą, że "tylko" 290W. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/EVGA_GeForce_GTX260_SSC_55nm_przebija_GeForce_GTX280_65nm-1601/strona/4519.html

oraz http://tpucdn.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_260_Amp2_Edition/images/power_peak.gif

Mój model do GAINWARD Golden Sample (czy jakoś tak) 896MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endereczek poprostu moje doświadczenie z radeonami jest do bani ..... Przejechałem się na radeonie i już nigdy go nie wybiorę! Przez bite 3 miesiące nie mogłem w żadną grę pograć bo zaraz restart i Bluescreeny dlatego tak uważam .... A dostałem Nvidie i odrazu śmiga wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2, dzięki za wyjaśnienie.

Wracając do istoty problemu:

- siwe "artefakty" po wymianie karty oczywiście ustąpiły.

Jednak grając dziś w NBA 2k13 po ok 1,5h grania w trakcie meczu "zobaczyłem" z nienacka lagg połączony z szarym pasem pionowym przez ekran, wszystko na chwile zamigotało, do tego był dźwięk, jakby zgrzyt, coś jak zakłócenia, grę od razu wywaliło i ujrzałem putlpit systemu. Od razu włączyłem pierwszy lepszy film w VLC i co chwilę widziałem zielone, fioletowe, etc prostokąty które migotały (wyglądały jak by były graficznie rodem z pegasusa) + do tego zgrzyty dźwiękowe.

Nie wiem już w czym tkwi problem, ale jak się okazało, wymiana karty chyba nie poskutkowała... sad_prosty.gif

Nie wiem już co z tym robić. Jakieś pomysły Panowie?

=======

edit:

Uruchomiłem program który mi polecił enderczek - OCCT.

Test GPU (5min) tym razem nie przyniósł żadnych błędów.

Test CPU:Linpack (5 min) również bez błędów.

Test CPU: CCTP (5min miał mieć...) w trakcie błąd = zatrzymany, wykryto błąd na rdzeniu #0.

Test Power Supply (5min) bez błędów. Temp CPU max 68*C, GPU max 83*C. Na napięciach się nie znam ale chyba są ok, skoro nie wykazał program błędów?

Czyżby to mogła być jednak wina procesora? Wskazywał by na to test CPU. Mój Phenom II to nówka sztuka, zakupiony na morele.net miesiąc temu.... Nie kręciłem ani nic...

Patrząc na wykresy, widzę, że w momencie zatrzymania testu temperatura procesora wynosiła 60*C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie piszę, a Ty chyba nie wszystko czytasz....

- nie robiłem oc.

- nie ma odblokowanych rdzeni, to Phenom II x4 965 Black Edition

- artefaktów już nie ma, tylko te wyłączanie jest sporadyczne

- zasilacza tez nie mam "noname", mam Pentagram SilentForce 460W

Prosze bardzo link do wyniku testu CPU gdzie był błąd:

http://hostuje.net/f...7e1da2f29a8be60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odnowienie tematu.

Moje przypuszczenia padają jednak na zasilacz. Uświadomiłem to sobie po tym, jak komputer po prostu się wyłączył podczas grania w Crysis na full. Pewnie nie podołał karcie, która ma podwójne zasilanie 6-pinowe, zaś system zabezpieczający przed zniszczeniem po prostu go wyłączył?

Czy jest w stanie ktoś sie do tego odniesć?

Jeśli to rzeczywiście wina zasilacza, to który brać? Cena jest dla mnie bardzo istotna, aczkolwiek nie chcę kupić śmiecia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...