Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thomason2005

3dmark 2006

Polecane posty

Ostatnio nabyłem nowy komputer (składak) i postanowiłem sprawdzić, jaki jest on szybki zaczynając od jednego z Waszych sztandarowych benchmarków...., czyli 3marka 2006...

I tak się zastanawiam nad jego funkcjonalnością....Bo owszem wszystko pięknie wygląda, ale coś z testami chyba jest nie tak...No weźmy na przykład CPU test... Gdy wyświetlił mi się obraz, wszystko nabrało ślimaczego tempa... 1-3 klatek na sekundę przy naprawdę niezłym procesorze... Również inne testy czasem są lekko przesadzone, gdzie grafa może i nie nabiera czkawki, ale ilość frames spada do jakiś 23kl/s. Poza tym...Czy wyniki są miarodajne, zwłaszcza te zamieszczane na stronie producenta? Mój wynik, jaki osiągnąłem na kompie z konfiguracją E6750 (@3600MHZ), Abit IP-35 PRO, 2GB 6400 Geil Ultra i GTX8800 i Vista 32-bit, to 11535... Patrząc na wyniki, chociażby z Waszego magazynu, mogło być lepiej, ale to co zauważyłem na stronce producenta to przeraża. Owszem są tam komputery oparte na znacznie mocniejszych konfiguracjach z jeszcze lepszym OC, ale ktoś tu chyba zapomniał o zrobieniu jakieś podziałki według rozdzielczości ekranu. Bo gdy zmniejszyłem rozdzielczość ekranu do 640x480 mój wynik podskoczył do ponad 14tys... Jak więc sprawdzić, czy komputer został dobrze przeze mnie skonfigurowany (porównując do miarodajnych testów), czy też coś zawaliłem...?

Pozdrawiam,

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że powinien być przystosowany...a co do wyników w CDA, to w ostatnim numerze zostały zrobione na Vista...Wcześniej był XP.

Zauważyłem jednak, że różnice w wynikach nie są tak duże między obydwoma systemami (te podawane przez 3dMarka). Bodajże, CPU score jest nieco inny. Robiłem jakiś czas temu testy porównawcze i nawet zamieściłem wyniki na forum...

--

ps...czy ktoś przypadkiem zauważył, że jedna z ostatnich gier Stranglehold (opisywana w bieżącym numerze), łudząco przypomina jeden z benchmarków bardzo starego programu testującego (chyba nawet 3d Marka)... Był swego czasu test, jak gość wchodzi do sali pełnej kolumn i zaczyna strzelać, rozwalając wszystko dookoła...Podobne screeny widziałem recenzji tej gry...

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program to 3D Mark 2001 a demo nie przypomina Stranglehold ale raczej Maxa Payne'a. To zresztą na silniku maxa było robione.

A czym się właściwie różni 3D Mark 05 od 06 poza tym, że ten drugi dla uzyskania takiego samego wyniku potrzebuje co najmniej 2x mocniejszego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem nowy komputer (składak) i postanowiłem sprawdzić, jaki jest on szybki zaczynając od jednego z Waszych sztandarowych benchmarków (...)

Hehe nie wiem czy wiesz ale wydajność GPU pod względem pewnych obliczeń matematycznych (czyli ogólnie generowanie grafiki) już dawno przewyższyła CPU, więc nie dziw się że testy grafiki generowanej przez procek Ci mulą :D Co do wiarygodności tych pomiarów...Już nie raz i nie dwa producenci kart naginali 'osiągi' swoich nowych cacek w 3DMarkach np przez odpowiednio napisane sterowniki i inne sztuczki. A w 'praniu' czyli grach wychodziły na jaw te zagrania. Nie raz też okazuję się że karta która w jakimś 3DMarku osiąga x pkt jest miażdzona przez kartę która w tymże benchmarku osiągneła sporo niższy rezultat. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...