Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iSoyer

Rozwiązany: Dysk twardy

Polecane posty

Cześć. Mam pytanie. Mam oto płytę główną oraz dysk WD Caviar WD800BB-00FJA0 80GB . I mam pytanie, jeżeli na płycie głównej mam wejście IDE (to niebieskie podłużne), kabel oraz dysk (także IDE) a używam dysku który nie jest na IDE, tylko na bliżej nieznanym mi wejściu (dosłownie) to czy podłączając dysk IDE windows mi go wykryje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk, odpaliłem kompa i system mi go nie wykrywa (okna 7).

Jeżeli dysk jest widoczny w biosie, a w Windowsie 7 nie to musisz go najpierw zainicjować. Aby to zrobić klikasz na "Start", następnie prawym klawiszem myszy klikasz na "Komputer" i lewym klawiszem myszy na "Zarządzaj". Teraz LPM klikasz na "Magazyn" i na "Zarządzanie Dyskami". Teraz w okienku na dole powinieneś zobaczyć swój dysk ale bez przypisanej litery. Klikasz na niego PPM i wybierasz "Zainicjuj", lub "Inicjacja Dysku". Dysk zostanie zainicjowany. Teraz jeszcze raz klikasz na niego PPM i klikasz "Utwórz Wolumin Prosty" - tutaj wybierasz tylko literkę jaka ma zostać przydzielona dyskowi i jego ewentualną nazwę. Potem klikasz cały czas na ok i "włala". Po wszystkim będziesz miał w systemie (W menu "Komputer") swój dysk.klaszcze.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...