Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raul77

montaż starego procesora

Polecane posty

Pomóżcie! Mój kolega zakupił sobie "nowego" procka athlon 2800+, wcześniej miał 1800+.. Zamontowałem go, chyba jak najbardziej prawidłowo. Mam jednak problem po uruchomieniu komputera na ekranie się nic nie pojawia. Co mam zrobić? Wentylator chodzi a z okolic procesora nie słychać żeby coś miało nie działać. Co jest nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem jaki to socket, podałem przecież link do płyty głównej wcześniej, o to aukcja:http://allegro.pl/procesor-amd-barton-2800-socket-a-gwar-fv-i2642638783.html . A jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Zamontowałem potem ten stary i też komputer nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dwie rzeczy:

1. 2800+ ma FSB 333 mhz, a 1800+ fsb 266 mhz, więc zobacz czy płyra nie ma jakieś cudownej zworki do przestawiania magistrali (sam pamiętam jak przy EPOXie jakiego miałem była na nim zworka dla magistrali i w zależności czy procek miał magistralę do 266 czy powyżej trzeba ją było odpowiednio ustawiać),

2. jakie kolega ma ramy - jak kilka kości to spróbuj się pobawić ich wyciągniem i wkładaniem na przemian.

Poza tym może jeszcze pomóc zresetowanie biosu po zamontowaniu nowego procka i dopiero wtedy odpalenie kompa. Jak nie pomoże to jak pisał helmud - cała konfiguracja kompa ale bardzo dokładna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...