Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basic

Rozwiązany: Problem z grami

Polecane posty

Witam mam ogromny problem z grami. Wszystkie gry mi ścinają mam po 20 fpsów ze spadkami do 1 ... Mój laptop jest dość dobry, a mimo wszystko i tak coś tu nie gra.

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i7-2630QM

K. Graf. : Radeon HD 6770M

Ram : 8GB

Dysk : 750GB

OS. : Windows 7 64bit

Dodam tyle,że mam jeszcze 2 karte graficzną zintegrowaną. Sterowniki aktualizowałem ostatnio, a problem dalej się pojawia.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz kupować podkładkę, to podejrzewasz, że się coś przegrzewa. Zatem, jak wyglądają temperatury? Poza tym, aby wyeliminować winę dysku (ewentualnie podejrzewać), podaj jego S.M.A.R.T. Możesz do tego użyć np. programu HD Tune -> zakładka Health (daj screena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z trialem HD Tune Pro ("zwyczajny" nie radzi sobie z wieloma dyskami), a jak i tu nic nie będzie - CrystalDiscInfo.

Co do pytania: jest to oczywista oczywistość, że za wysokie temperatury mają wpływ na obniżenie wydajności (na lapkach, choć generalnie są większe, szczególnie, ponieważ - przede wszystkim - "zjawisko throttlingu" prawie zawsze na nich występuje; na stacjonarnych - nie zawsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 link to seria chyba 11 screenów z testu

Nigdy nie było dobrze, lapka mam od grudnia. Wcześniej grałem w mniej wymagające gry, ostatnio kupiłem b2 i gw2 i coś mi przestało pasować. Dzisiaj wybiore sie po podkładkę chłodzącą. Doradzicie coś jeżeli chodzi o podkładki ? Najlepiej z jak największą ilością wiatraczków, czy lepiej jakies inne ustawienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki nie graja roli

jak tam masz i7 to moge sie zalozyc ze 3 heat pipey ida z procka jesli zle to docisniete jest lub heatpipe jest walniety lub finy zablokowane kurzem/ zle zalozone to sie takie cos bedzie dziac

lapek jest na gwarancji wiec nie wiem czy mozesz go otwierac jakby nie byl to bym looknal czy miedzy finami a wentylem sie kurz zebral

mialem cos takiego z lapkiem szwagierki sziedzialo w nim monstrum t7200 wszystko bylo ok ale po latach zaczal sie wylaczac bo sie przegrzewal wystarczylo odkurzyc miedzy wentylem a finami bo tam bylo zapchane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem przed chwilką w sklepie, rozmawiałem ze znajomym, który tam pracuje. Wymiana wentylatorków nie wchodzi w gre, bo jest na gwaracji a oni nie mogą niczego zmieniac w chłodzeniu. Zamówiłem podkładkę chłodzącą . Przeczyścił mi laptopa sprzężonym CO2. Narazie temp. w wolnej pracy to 60 stopni to co innego jak 70. Zobaczymy co będzie po chwili grania.

@UP możesz wytłumaczyć dokładniej ?

Z dołu wyciągnąć tylko mogę taki panel, który odsłania HDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...