Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Kopia zapasowa ulubionej gry.

Polecane posty

Witam. Mam problem ze zrobieniem kopi zapasowej ulubionej gry. Dodam ,że gra jest oryginalna i zabezpieczona Secu-romem w wersji 7.0.0.15 .Obraz gry mogę zrobić bez problemu ,lecz nie pozwala to na uruchomienie gry. Wyczytałem w necie ,że można zrobić obraz Alkoholem 120% ,a później użyć programu A-ray scanner ,następnie opcja "twin creator" użyta na zrobionym wcześniej obrazie ,ustawianie skoku sektora itd. Niestety program się wyłącza. Macie jakieś pomysły w jaki sposób mogę zrobić kopię zapasową???

______________________

Jeżeli temat w jakiś sposób narusza zasady forum proszę o wiadomość na PW ,a nie od razu ostrzeżenie. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat - sam mam kopie zapasowe Star Wars Racer oraz Vampire The Masquerade Bloodlines bo na oryginalnych płytkach czas (i przypadkiem dzieci) odcisnął piętno. Niestety o ile sama zawartość płyt jest skopiowana to już uruchomienie gry wymaga gimnastyki. Dobrze byłoby się dowiedzieć, ze mimo to dystrybutor nie czuje się pokrzywdzony. confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja gra to Star Wars The Clone Wars Republic Heroes ,jednak dystrybutor napisał ,że sprawa wykracza poza zakres ich obowiązków oraz ,że kopię mogę mieć ,ale tylko wtedy jeżeli jest ryzyko uszkodzenia nośnika. Ryzyko jest cały czas ,bo gra działa z płytą ,a nigdy nie wiem ,w którym momencie przestanie mi działać poprawnie. Na koniec odesłał mnie na stronę producent oprogramowania zabezpieczającego SecuRom. Czy znajdę tam narzędzia pomagające usunąć SecuRom???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do strony producenta zabezpieczenia SecuRom: (po angielsku)

https://www2.securom.com/

,a dystrybutorem gry jest LEM.

Odpisałem im już wcześniej ,że płyta jest narażona na uszkodzenia i odpisali ,że moje sugestie są bezpodstawne itd.

_______

Podobnie odpisali mi w SecuRomie: ...,że to wydawca zdecydował ,że oryginalna płyta musi być w napędzie podczas uruchamiania aplikacji ,a nie oni i nie mogą mi w tej sprawie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli chcesz mieć kopię uruchamianą z dysku, nie z płyty. No to w takim razie mają rację - możesz skopiować, ale tylko na inną płytę...

Żeby zrobić kopię bezpieczeństwa tej gry muszę ,albo złamać albo ominąć zabezpieczenia. Co mi da zrobienie kopii bezpieczeństwa gry ,która jest zabezpieczona. Skoro zrobię kopię to i tak nie będę mógł ,ani grać ,ani instalować gry "bo jest zabezpieczona". Melon czy ty kiedyś robiłeś kopię bezpieczeństwa oryginalnej gry ,która jest zabezpieczona -> wątpię.

________

Nie odbieraj negatywnie tego postu ,ale taka jest prawda.

+++++++++++++

Napisałem płyta ,a chodziło mi o oryginalną płytę ,czyli właściwą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć programu o nazwie Daemon Tools (stwórz obraz płyty i zamontuj go na wirtualnym dysku). Może zadziała.

Nie działa. Używam Deamon Tools na co dzień -> przy próbie włączenia gry w wirtualnym napędzie ,czy po zrobieniu kopii zabezpieczonej gry pojawia się okienko ,w którym pisze ,że gra jest sprawdzana przez oprogramowanie ,którym zabezpieczono płytę ,czyli SecuRom w wersji 7.0.0.15 lub 7.0.0.13

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...