Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wombat11

Monitor nie reaguje po włączeniu komputera

Polecane posty

Witam. Dzisiaj zakupiłem części i postanowiłem samemu złożyć komputer. Po złożeniu komputera i włączeniu go okazało się, że monitor nie reaguje. Resetowałem CMOS, próbowałem użyć innej karty i nadal nie działa. Wszystkie kabelki są podłączone. Nie mam możliwości sprawdzenia nowej karty graficznej w innym komputerze ponieważ sie nie mieści.

Procesor: Intel Core i5-3470 Ivy Bridge LGA1155

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Zasilacz: High Power Element BRO EP-600 BR

Płyta główna: ASRock B75 Pro3-M Intel B75 LGA1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX

Czy ktos może mi doradzić co jeszcze mogę zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wszystkie kostki pamięci RAM i jeśli będzie piknięcie to znaczy, że płyta główna jest sprawna, czyli krok do przodu(czasem może być coś z komponentami). Włóż na początku jedną kostkę i sprawdź czy Windows się ładuje. Sprawdzaj tak przy każdej kostce osobno.

Miałem podobny problem ostatnio i winną okazała się wadliwa kostka RAM.

Po drugie jesteś pewny, że twój zasilacz ma wystarczającą ilość W, by wszystko działało?- zignoruj to(nie przeczytałem w pierwszej chwili).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym sprawdzić z inną kostką Ram-u czy wszystko jest ok, bo może to ona nie jest sprawna. Ten brak ciągłego ,,pisku" z płyty głównej może sugerować, że nie jest ona albo podłączona poprawnie(z innymi podzespołami) lub też jest niesprawna. Spróbuj z inną kością Ramu. Sprawdź jeszcze raz czy wszystko masz dobrze podłączone(czasem jeden źle podłączony kabel może być przyczyną wszystkiego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pisku płyty głównej oznacza, że nie wykrywa ona braku pamięci RAM( a powinna), a ta jest potrzebna przy uruchamianiu systemu. Masz albo źle podłączone podzespoły i zasilanie do płyty głównej lub też wadliwą płytę. Jedno z dwóch moim zdaniem.

PS. Może być też tak, że twój zasilacz jest niesprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o wpięcie do tylnego wyjścia dvi to tak. Sprawdziłem również kartę graficzną i zasilacz na innym komputerze, i działały. Zauważyłem też, że nie miałem podpiętego zasilania do procesora. Podłączyłem je i sprawdziłem wszystko od początku. Monitor dalej nie reaguje, a w dodatku komputer teraz uruchamia sie na dwie sekundy, po chwili sie resetuje i tak w kółko. Czyli komputer chodzi, ale nie wysyła sygnału do monitora jeżeli nie jest podłączone zasilanie do procesora, a resetuje sie gdy jest podłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...